Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat

Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat
Muudatused kinnisasjade maksustamisel

Toome ära viis kinnisasjade maksustamise küsimust, mille vastustega saab end põhjalikult kurssi viia juba 25. aprillil.

1. UUS! Alates 1. maist 2018 muutub käibemaksuseadus, millega lisatakse seadusesse uus mõiste „ehitusmaa“. Enam ei kasutata krundi mõistet.  Samuti muutub alates oktoobrist ehitusmaa ostu-müügitehingute käibemaksustamine – nimelt saab käibemaksust vabastada üksnes sellise hoonestamata maatüki võõrandamist, millele ei kavandata ehitamist. Erinevalt seni kehtinud seadusest ei rakendata maksuvabastust enam näiteks maatükkide puhul, millel pole detailplaneeringut, kuid millele siiski ehitatakse.
LOE LISAKS: Ehitusmaa käibemaks muutub kohustuslikuks.

2. VEAOHTLIK! Kinnisasja sisendkäibemaksu ümberarvestuse periood on 10 aastat. Jagame selgitusi ja näpunäiteid, kuidas on kõige mõistlikum ümberarvestust teha.

3. VEAOHTLIK! Kinnisasja siseriiklik pöördmaksustamine ei ole vabatahtlik. Seminaril vaatame, mis tingimustel peab pöördmaksustamist rakendama ja kuidas neid tehinguid kajastada.

4. UUDIS! Paljudele on uudiseks, et kinnisasja maksustamise sätteid kohaldatakse ka nii ehitisele kui vallasasjale. Ehitis on näiteks ehitussoojak, puukuur ja kasvuhoone. Seminaril räägime, mis asi on ehitis ja kuidas seda maksustada.

5. VEAOHTLIK! Elu- ja äriruumi eristamise ning maksustamise probleemkohad. Kas ja millal tohib eluruumi rendile käibemaksu lisada ning sisendkäibemaksu maha arvata? Aktuaalne kohtupraktika selles osas.
LOE LISAKS: Eluruumi ostmine ja sisendkäibemaks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad