Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat

Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat
Muudatused kinnisasjade maksustamisel

Toome ära viis kinnisasjade maksustamise küsimust, mille vastustega saab end põhjalikult kurssi viia juba 25. aprillil.

1. UUS! Alates 1. maist 2018 muutub käibemaksuseadus, millega lisatakse seadusesse uus mõiste „ehitusmaa“. Enam ei kasutata krundi mõistet.  Samuti muutub alates oktoobrist ehitusmaa ostu-müügitehingute käibemaksustamine – nimelt saab käibemaksust vabastada üksnes sellise hoonestamata maatüki võõrandamist, millele ei kavandata ehitamist. Erinevalt seni kehtinud seadusest ei rakendata maksuvabastust enam näiteks maatükkide puhul, millel pole detailplaneeringut, kuid millele siiski ehitatakse.
LOE LISAKS: Ehitusmaa käibemaks muutub kohustuslikuks.

2. VEAOHTLIK! Kinnisasja sisendkäibemaksu ümberarvestuse periood on 10 aastat. Jagame selgitusi ja näpunäiteid, kuidas on kõige mõistlikum ümberarvestust teha.

3. VEAOHTLIK! Kinnisasja siseriiklik pöördmaksustamine ei ole vabatahtlik. Seminaril vaatame, mis tingimustel peab pöördmaksustamist rakendama ja kuidas neid tehinguid kajastada.

4. UUDIS! Paljudele on uudiseks, et kinnisasja maksustamise sätteid kohaldatakse ka nii ehitisele kui vallasasjale. Ehitis on näiteks ehitussoojak, puukuur ja kasvuhoone. Seminaril räägime, mis asi on ehitis ja kuidas seda maksustada.

5. VEAOHTLIK! Elu- ja äriruumi eristamise ning maksustamise probleemkohad. Kas ja millal tohib eluruumi rendile käibemaksu lisada ning sisendkäibemaksu maha arvata? Aktuaalne kohtupraktika selles osas.
LOE LISAKS: Eluruumi ostmine ja sisendkäibemaks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad