Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat

Kinnisasjade käibemaksustamise 5 olulist teemat
Muudatused kinnisasjade maksustamisel

Toome ära viis kinnisasjade maksustamise küsimust, mille vastustega saab end põhjalikult kurssi viia juba 25. aprillil.

1. UUS! Alates 1. maist 2018 muutub käibemaksuseadus, millega lisatakse seadusesse uus mõiste „ehitusmaa“. Enam ei kasutata krundi mõistet.  Samuti muutub alates oktoobrist ehitusmaa ostu-müügitehingute käibemaksustamine – nimelt saab käibemaksust vabastada üksnes sellise hoonestamata maatüki võõrandamist, millele ei kavandata ehitamist. Erinevalt seni kehtinud seadusest ei rakendata maksuvabastust enam näiteks maatükkide puhul, millel pole detailplaneeringut, kuid millele siiski ehitatakse.
LOE LISAKS: Ehitusmaa käibemaks muutub kohustuslikuks.

2. VEAOHTLIK! Kinnisasja sisendkäibemaksu ümberarvestuse periood on 10 aastat. Jagame selgitusi ja näpunäiteid, kuidas on kõige mõistlikum ümberarvestust teha.

3. VEAOHTLIK! Kinnisasja siseriiklik pöördmaksustamine ei ole vabatahtlik. Seminaril vaatame, mis tingimustel peab pöördmaksustamist rakendama ja kuidas neid tehinguid kajastada.

4. UUDIS! Paljudele on uudiseks, et kinnisasja maksustamise sätteid kohaldatakse ka nii ehitisele kui vallasasjale. Ehitis on näiteks ehitussoojak, puukuur ja kasvuhoone. Seminaril räägime, mis asi on ehitis ja kuidas seda maksustada.

5. VEAOHTLIK! Elu- ja äriruumi eristamise ning maksustamise probleemkohad. Kas ja millal tohib eluruumi rendile käibemaksu lisada ning sisendkäibemaksu maha arvata? Aktuaalne kohtupraktika selles osas.
LOE LISAKS: Eluruumi ostmine ja sisendkäibemaks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad