E-arveldajaga on liidestunud kõik Eesti e-arve operaatorid

E-arveldajaga on liidestunud kõik Eesti e-arve ope
E-arveldajaga on tänaseks liidestunud kõik Eesti e-arve operaatorid

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) poolt loodud e-arveldaja raamatupidamistarkvaraga, mis võimaldab lisaks raamatupidamise korras hoidmisele ka era- ja avaliku sektori asutustega e-arveid vahetada, liidestus sel nädalal e-arve operaator Telema AS.

RIK-i ettevõtete aruandluse infosüsteemide talituse juhataja Aleksandr Beloussovi sõnul saavad nüüdsest nii e-arveldaja kasutajad kui e-arve operaatorteenuse edasipakkujate kliendid vahendada kõigi Eesti e-arvete vastuvõtjate registris registreeritud operaatorite e-arveid.

„Hetkel võtavad e-arveldaja 6350-st kliendist igapäevaselt e-arveid vastu alles 14%, kuid kuna erasektorile arendatud ühtse võrgustiku kaudu on loodud võimalus e-arveid vahetada kõigi vastuvõtjatega, siis on antud lahendus kindlasti heaks hüppelauaks, mis soodustab e-arvetele üleminekut laialdasemalt,“ rääkis Beloussov.

Lisaks Telemale on e-arveldajaga varasemalt liidestunud operaatorid: Fitek, Omniva ja Amphora.

Kuna e-arveldaja pakub eelmisest aastast ka keskset e-arve operaatorteenust, mida kasutavad hetkel 10 edasipakkujat, siis on jätkuvalt oodatud liituma kõik majandustarkvarad, kes on samuti huvitatud oma klientidele e-arvete saatmise ja vastuvõtmise teenuse avamisest.

„Täna ei ole Eesti ettevõtjatel e-arvete saatmise ja vastuvõtmise kohustust, kuid kui see peaks tulevikus tekkima, siis on e-arveldajaga liitunud majandustarkvarad selle võimaldamiseks automaatselt valmis,“ täpsustas Beloussov.

E-arve operaatorteenusega liitumiseks tuleb RIK-iga sõlmida leping. Teenus maksab majandustarkvara jaoks iga kliendi kohta 0,5 eurot kuus (käibemaksuga).

Täiendavat informatsiooni saad SIIT.

Allikas: RIK

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Trendsetter Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Trendsetter Europe OÜ

03. mai 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

01. mai 2018

Uudised

Tööriistad