Kuidas lihtsustada summeerimist

Uno Kõrsmaa
Koolitaja Uno Kõrsmaa annab nõu, kuidas lihtsustada summeerimist

Summa (SUM) funktsioon on arvatavasti kõige enam kasutatud Exceli funktsioon, mistõttu on mõtet uurida võimalusi, kuidas selle kasutamisel aega kokku hoida.

Kahjuks leidub rohkelt kasutajaid, kes sisestavad summa funktsiooni selliselt, et trükivad üksteise järel kõik tähemärgid sisse – "="… "S"…"U"…"M"…" ("… jne.
Nii saab töö kindlasti tehtud, kuid tegelikult saab ka mugavamalt ja kiiremini.

Esmane nipp (hiireinimestele) on vajutada HOME-ribal pildil sinise joonega tähistatud nuppu.

Klaviatuurilt saab selle funktsiooni käivitada otseteega Alt + Shift + "=" (või ka Alt, H, US). Kirjeldatud tegevuste tagajärjel leiab Excel ise üles, kust piirkonnast summat saaks võtta (otsib kõigepealt aktiivse lahtri kohalt, seejärel vasakult poolt) ning pakub leitud vahemiku summeerimiseks välja.

Nüüd jääb kasutajal üle – kui valik on sobiv – vaid Enter vajutada ja summa ongi leitud.

Excelit nimetatakse eesti keeles väga tabavalt tabelarvutuse programmiks. Sellest nimetusest lähtuvalt on kohe aru saada, et tegeletakse tabelitega… erinevalt eksitavast ingliskeelsest nimetusest spreadsheet, mis justkui viitab mingile laialilaotamisele (mida kahjuks ka paljud teevad). Mugavalt töödeldavaks muutuvad andmed Excelis aga just siis, kui nad on oskuslikult ja korrektselt tabeliteks organiseeritud.

Tabelitega töötades võiks mainida veel ühte summa(de) sisestamise viisi, mis on paljude kasutajate eest kuidagi varju jäänud. Oletame, et teil on mingisugune tabel… näiteks selline:

Teil on vaja leida summad nii tabeli ridades kui ka veergudes. Seda kõike saab teha vähem kui sekundiga, kui toimite järgmiselt. Kõigepealt valige tabeli summeeritav osa ning lisaks veergude ja ridade summavalemite piirkonnad.

Nüüd kasutage ülalmainitud nippe (minu isiklik lemmik klaviatuuriinimesena on Alt + Shift + "=") ja sünnib ime!

Eks nüüd edasi võib veel summad bold’iks teha vm, aga see pole enam selle jutu teema.

Head ajavõitu!

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

KAITSELIIDU PEASTAAP otsib VANEMRAAMATUPIDAJA

Eesti Kaitseväe Värbamiskeskus

02. mai 2018

Vaklak otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

06. mai 2018

Uudised

Tööriistad