Küsimused ja vastused

Küsimused ja vastused
Küsimustele vastavad KPMG Balticsi eksperdid

Lugejate küsimustele vastavad KPMG Balticsi eksperdid.

Küsimus: Töötaja on sõlminud spordiklubiga lepingu ja iga kuu läheb tema arvelt maha fikseeritud kuutasu ühes ja samas summas. Spordiklubi ei esita talle iga kuu arvet. Mis dokumenti ma pean nõudma, et saaksin 100 eurot kvartalis maksuvabalt hüvitada?
Vastus: Meie hinnangul on võimalik sportimisega seotud kulusid töötajale hüvitada algdokumendi alusel. Seega soovitame töötajal uurida, kas spordiklubi on nõus väljastama ka arveid. Samuti on võimalik, et arved on olemas näiteks klubi e-keskkonnas või saadetud e-arvena.

Küsimus: Ettevõte korraldas oma töötajate koolituspäeva väljaspool kontorit. Koolitus toimus tööpäeval ja tööajal, seega osalemine oli kohustuslik. Mis selle koolituspäeva kuludest on erisoodustus: bussi rent kohale ja tagasi sõiduks, ruumide rent, toitlustamine, giidi teenus meeskondlikuks võistluseks metsas?
Vastus: Tulenevalt tulumaksuseaduse § 48 lõikest 4 loetakse erisoodustuseks igasugust kaupa, teenust või rahaliselt hinnatavat soodustust, mida töötajale seoses töö- või teenistussuhtega antakse. Meie hinnangul ei ole Teie poolt loetletud koolituspäeva kulud käsitletavad erisoodustusena, kuna tööandja ei anna töötajale koolituspäeva raames otseseid hüvesid (st kaupu, teenuseid ega rahaliselt hinnatavaid soodustusi), sest kulutused on osa koolitusest ja vajalikud, et koolituspäev korraldada. Seega on meie hinnangul võimalik lugeda tehtud kulutused ettevõtlusega seotud kuludeks.

Küsimus: Töötaja elu- ja töökoha vahe on üle 50 km (Järvamaa - Harjumaa). Töötaja kasutab tööle sõiduks rongi (ostab kuukaardi). Kas tööandja võib maksuvabalt hüvitada kuukaardi täissummas või proportsionaalselt tööle sõitude osas?
Vastus: Tulumaksuseaduse § 48 lõike 51 kohaselt ei loeta erisoodustuseks kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordiks elu- ja töökoha vahel, kui töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast. Siinkohal ei ole meie hinnangul vahet, kas tööandja hüvitab kogu kuukaardi maksumuse või proportsionaalse osa, kuna kulutus on tehtud eelkõige tööandja vajadusi silmas pidades ning proportsiooni rakendamine eeldaks detailset arvestuse pidamist kuukaardi kasutamise osas.

Allikas: Maksu teabevara

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad