Kvalifikatsiooni saamise toetamine

Kvalifikatsiooni saamise toetamine
Töötukassa toetab kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamist

Töötukassa toetab registreeritud töötute, koondamisteatega tööotsijate ja vanaduspensioniealiste tööga mitte hõivatud registreeritud tööotsijate
kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamist, kui töölesaamise eelduseks on kutsetunnistuse, pädevustunnistuse, sertifikaadi või juhtimisõigust tõendava dokumendi olemasolu.

Peamised kvalifikatsiooni tõendavad dokumendid on kutsetunnistus, pädevustunnistus, sertifikaat ja juhtimisõigust tõendav dokument.

Koostöös konsultandiga lepitakse kokku, kas ja millist kvalifikatsiooni tõendavat dokumenti tööle saamiseks vajatakse. Kui teenusel osalemine on kokku lepitud, tasub töötukassa kvalifikatsiooni andjale dokumendi saamisega seotud kulu: eksamile eelneva konsultatsiooni tasu, eksami ja taotletud tunnistuse tasu, sh riigilõivu.

Teenusel osalemist saab jätkata ka pärast töötuna arveloleku lõpetamist, kui arveloleku lõpetamise põhjuseks on:
- vanaduspensioniikka jõudmine või ennetähtaegse vanaduspensioni määramine;
- tööle või avalikku teenistusse või muusse ametisse asumine;
- aja-, asendus- või reservteenistuses osalemine;
- juht- või kontrollorgani liikme või füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemine või füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses osalemine abikaasana;
- töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse väljamaksmine;
- õppima asumine.

Kui koondamisteatega tööotsija on teenusele suunatud veel töötamise ajal, võib teenusel osalemist alustada või jätkata ka pärast töösuhte lõppemist – töötuna arvele tulema selleks ei pea.

Teenusele suunatud vanaduspensioniealine registreeritud tööotsija võib teenusel osalemist alustada või jätkata, kui tööotsijana arvelolek on lõpetatud või ta asus tööle, avalikku teenistusse või muusse ametisse või tegutseb juht-, kontrollorgani liikme või füüsilisest isikust ettevõtjana või osaleb füüsilisest isikust ettevõtja ettevõtte tegevuses abikaasana.

Teenusel osalevale töötule arvestatakse kvalifikatsiooni saamisega seotud konsultatsiooni ja eksamil osalemise ning pärast sõidukijuhi ametikoolituse läbimist kutsetunnistuse taotlemise päeva eest sõidu- ja majutustoetust.

Vanaduspensioniealisele tööotsijale osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks“ alusel.  

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.

Allikas: Töötukassa

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad