Kes on Eesti ihaldusväärseimad tööandjad 2018?

Henry Auväärt,
CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt

Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgusid Eesti töötajate poolt armastatuimad tööandjad ehk ettevõtted, kus eestimaalased enim töötada sooviksid. 2018. aasta uuringus hinnati tööandjaid üle 8000 korra.

Lisaks parimatele tööandjatele arvestati edetabeli koostamisel ka negatiivset tagasisidet ehk töövõtjad andsid teada ka ettevõtetest, kuhu nad mitte kunagi tööle ei läheks.

Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks valisid töövõtjad Eesti Energia. Teise koha Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis haaras Telia Eesti AS ja kolmandaks tõusis Skype Technologies OÜ, kes möödus 2017. aastal kolmandale kohale tulnud ettevõttest Swedbank AS. Nooremate kui 35-aastaste töövõtjate seas võttis atraktiivseima tööandja tiitli tänavu Eesti Energialt üle Skype Technologies OÜ.

Suurima hüppe tegid tänavu Pipedrive OÜ, kerkides seitsme koha võrra ja haarates edetabelis 10. positsiooni, ning Tartu Ülikool, kerkides samuti seitse kohta ja haarates 12. positsiooni. Uute tulijatena lisandusid 20 parima tööandja sekka AS Tallinna Lennujaam (15. koht) ja Cleveron AS (19. koht).

Edetabelist langes välja Riigikogu, keda töövõtjad pidasid möödunud aastal ihaldusväärsete tööandjate edetabelis 10. koha vääriliseks. 20 ihaldusväärseima tööandja edetabelis pole enam ka AS Merko Ehitus, kes möödunud aastal saavutas 16. koha.

Tänavune uuring kinnitas taaskord, et Eesti ihaldusväärseimate tööandjate sekka jõuavad ettevõtted, kes pakuvad häid karjääri- ja eneseteostusvõimalusi ning konkurentsivõimelist palgataset. Kõige nõrgemaks omaduseks on Eesti ihaldusväärseimate tööandjate puhul töötajate arvates töö- ja eraelu tasakaalu võimaldamine.

Valdkonniti on tööandjatel aga väga erinevad tugevused, mida töövõtjad kõrgelt hindavad. Infotehnoloogia sektoris tegutsevate tööandjate puhul leidsid töötajad, et selles valdkonnas on töötajad väga hästi tasustatud, panganduses ja telekommunikatsioonisektoris peeti aga tugevaimaks omaduseks väga häid karjäärivõimalusi. Kõige ausamad ja parema mainega tööandjad tegutsevad töötajate arvates telekommunikatsioonivaldkonnas.

Eesti ihaldusväärseimad tööandjad sektorite lõikes:
 
Pangandus
1. Swedbank AS
2. Transferwise Ltd Eesti filiaal
3. AS LHV Pank
4. AS SEB Pank
5. Danske Bank A/S Eesti filiaal

Tööstus ja tootmine
1. Eesti Energia AS
2. ABB AS
3. Kalev AS
4. Cleveron AS
5. Stora Enso Eesti AS

Telekom/mobiilside
1. Telia Eesti AS
2. Elisa Eesti AS
3. Tele2 Eesti AS
4. Starman (Elisa Eesti AS)

Infotehnoloogia
1. Skype Technologies OÜ
2. Playtech Estonia OÜ
3. Pipedrive OÜ
4. Microsoft Estonia OÜ
5. Nortal AS

Suuremad jaekaubandusketid
1. Kaubamaja AS
2. Stockmann AS
3. Coop Eesti
4. Prisma Peremarket AS

Osale arutelus

  • Henry Auväärt, CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad