Kasulik nipp filtrite lähtestamiseks töölehel

Uno Kõrsmaa
Koolitaja Uno Kõrsmaa annab nõu, kuidas lähtestada filtreid töölehel

Küllap on paljudel meist tulnud tabelis andmeid uurides ridu filtreerida ning selleks, et soovitud vaadet kätte saada, teha seda mõnikord mitmes veerus korraga. Tihti on aga vaja uurida samast tabelist veel teisigi vaateid, mis tähendab, et tuleb ridadele asetada teised (või osaliselt teised) filtrid.

Kahjuks vaevavad paljud kasutajad end sellega, et võtavad käsitsi ükshaaval veergudele seatud filtreid maha, et seejärel uusi valikuid teha. Laiemate tabelite puhul võib veel lisaaega kuluda sellele, et ekraanil kõigepealt üldse filtreeringutega veergudeni jõuda.

Kogenumad kasutajad on kindlasti avastanud joonisel näidatud nupu (asub DATA (ANDMED) ribal).

See nupp võtab maha kõik veergudele seatud filtreeringud, kuid ei võta maha filtreid.

Koduloomadega seoses on levinud terminid kassi- või koerainimene. Seda võrdluspilti antud konteksti kohandades võiks arvutikasutajaid lahterdada hiire- ja mittehiireinimesteks. Hiireinimene võib vabalt jääda ülal näidatud nupu kasutamise juurde… millega võib siiski kaasneda veel natuke lisatööd – juhul kui DATA riba (kus too nupp asub), ei ole parajasti aktiivne.

Sellele, kes soovib kiiremat kontrolli klaviatuuri abil, soovitan järgmist otseteed:

Näidatud otsetee on toggle-tüüpi „nupp”, st see lülitab midagi kas sisse või välja. Kui vajutate Ctrl + Shift + L, siis pannakse filtrid peale (kui neid ei olnud enne peale pandud) või võetakse maha (kui nad olid peal).

Tulles tagasi alguses kirjeldatud olukorra juurde, kus on vaja maha võtta kõik veergude filtreeringud, kuid filtrid peaksid alles jääma, siis sellise ülesande saab lahendada poole sekundiga, kasutades seda otseteed kaks korda järjest – esimene kord võetakse filtrid maha, teine kord pannakse nad uuesti peale. Nii saabki seis olema sama, milleni hiireinimene jõuab ülal näidatud ikoonile vajutades.

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad