Kaks lihtsat nippi hüperlinkidega töötamisel

Uno Kõrsmaa
Koolitaja Uno Kõrsmaa jagab hüperlinkidega töötamise nippe

Hüperlingid võivad olla mugav viis luua viiteid navigeerimaks Exceli sees (samale lehele, teisele lehele, teise faili), failile serveris või leheküljele internetis. Nende viidetega võib aga vahel tekkida ka ebamugavusi, mis võivad tüütud olla.

Järgnevalt on toodud mõned näited ja pakutud viise, kuidas sellistel juhtudel oma tööd lihtsustada.

Oletame, et teil on vaja Exceli lehel olevat hüperlinki või selle lingi pealkirja (lahtri sisu) muuta. See on iseenesest lihtne – vastav dialoogikast avaneb, kasutades lühiteed Ctrl + K jne. Väike tüütu ebamugavus on siin seotud hoopis selle lahtri eelneva valimisega. Tavapäraselt vajutame lahtri valimiseks selle peale, kuid hüperlinki sisaldava lahtri peale klikates hüppab lahti hoopis selle viitega seotud koht. Tõsi, seda saab vältida, kui liikuda lahtri peale nooleklahviga, ent kui aktiivne lahter asub soovitavast lahtrist kaugel, nõuab see mitut lisaliigutust.

! Lühidalt võiks nipi kokku võtta selliselt: toimi nagu ikka lahtri valimisel, kuid hoia hiirt pärast allavajutust (umbes üks sekund) all, kuni hiire kuju muutumiseni, ning vabasta hiir alles siis.

Pikem kirjeldus: vii kõigepealt hiir selle lahtri kohale ...

... nüüd näed hiirt (tavaliste Windowsi eelistuste puhul) käekujulisena, lisaks näed ka viitelinki ... seejärel vajuta vasak hiirenupp alla, kuid ära veel vabasta – hoia niikaua, kuni käe kujutis asendub valge ristiga, ning lase siis hiirenupp üles. Nende liigutuste tulemusena on lahter nüüd valitud.

2. Kuidas vältida soovimatu hüperlingi tekkimist
Kui Exceli lahtrisse sisestada mõni (korrektselt kirjutatud) veebiaadress või e-posti aadress, muudab Excel selle lahtri üldjuhul automaatselt hüperlingiks. Mõnikord tuleb see kasuks, teinekord aga mitte, sõltub sellest, millist tulemust sul vaja on. Näiteks kui lahtrisse on vaja märkida vaid aadress ja linki ei soovita, siis võib see abi olla pisut tüütu. Sellest soovimatust teenusest saad lõplikult (kõikide töövihikute jaoks) vabaneda nii, et võtad AutoCorrecti funktsionaalsusest maha alloleval joonisel punasega näidatud linnukese.

AutoCorrecti kast avaneb File-menüüst, järgmine valik Options, siis Proofing, seejärel klikka nupule AutoCorrect Options.

Kui soovid ülaltoodud „teenust” siiski aktiivsena hoida, saab ühekordsete jamadega toime tulemiseks kasutada ootamatult lihtsat viisi: pärast veebiaadressi lahtrisse sisestamist ja Enteri vajutamist anna käsk Undo. Levinuim kiirmeetod selleks on vajutada Ctrl + Z, ent saad ka lisada nupu akna ülaosas paiknevale kiirpääsuribale.

NB! Kui kopid/kleebid hüperlingi mõnest teisest lahtrist, ei ole see sama olukord. See näide käsitleb ainult seda juhtu, kus lahtrisse sisestatud aadress muudetakse automaatselt (AutoCorrectiga) lingiks.

Osale arutelus

  • Uno Kõrsmaa, koolitaja, Exceli/VBA arendaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad