Riigisisesed maksed kiiremaks

Riigisisesed maksed kiiremaks
Riigisisesed maksed võiksid liikuda 30 minutiga ühest pangast teise

Kaubanduskoda viis Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga palvel oma liikmete seas läbi küsitluse, mille eesmärgiks oli teada saada, kuidas on alates 2014. aastast kehtivad ühtsed euromaksete piirkonna ehk SEPA arveldustingimused mõjutanud makseteenuste kasutamist nii riigisiseselt kui ka piiriüleselt. Valdavalt olid ettevõtjad muudatustega rahul, kuid puudusi nähti eelkõige maksete kiiruses.

29 protsenti küsitlusele vastanutest leidis, et SEPA arveldustingimuste kasutusele võtmine täitis oma eesmärki. Positiivsete mõjudena tõsteti esile teenustasude soodsamaks muutumist ning piiriüleste ülekannete kiiruse suurenemist Euroopa Liidus. Samas 21 protsenti vastanutest tõdes, et SEPA-le üleminek ei ole oma eesmärki täitnud. Peamise põhjendusena toodi asjaolu, et riigisisesed maksed on muutunud aeglasemaks. Pooled vastanutest ei osanud sellele küsimusele oma hinnangut anda.

Üle poole vastanutest kinnitas, et nad võimaldavad klientidel soovi korral kaupade ja teenuste eest tasumiseks kasutada välismaist IBAN-pangakontot. 14 protsenti vastajatest sellist võimalust klientidele ei paku. Üks selle põhjuseid on klientide vähene huvi selle võimaluse vastu.

Ettevõtjad tegid ka mitmeid ettepanekuid pankadevaheliste euromaksete parendamiseks, näiteks kiirendada riigisiseste maksete liikumist. Riigisisesed maksed võiksid ettevõtjate hinnangul liikuda maksimaalselt 30 minutiga ühest pangast teise. Lisaks tehti ettepanek, mille kohaselt võiks pankadevaheliste maksete puhul toimida makse saaja konto ja nime vastavuse kontroll.

Kaubanduskoda edastas küsitluse tulemuste kokkuvõtte Eesti Pangale.

Allikas:  Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad