Sissetuleku arestimise muudatused

Siiri Kuusik
Advokaat Siiri Kuusik tutvustab sissetuleku arestimise muudatusi

Võlausaldajad saavad kohtutäiturite abil võlgnikelt võlgu sisse nõuda. Võlgade sissenõudmisel kasutatakse erinevaid meetmeid, mille hulgas on ka sissetuleku arestimine. Selle aasta alguses jõustusid muudatused, millega tuleb kursis olla.

Selleks et võlgnikel oleks võimalik siiski ära elada, on sissetuleku arestimisele seatud piirangud. Varem oli võimalik võlgnikel sissetuleku arestimist vältida, näidates ametlikult, et teenitakse palga alammäära või vähem ning muud vara ei ole. Sellisel juhul ei võimaldanud seadus sissetulekut arestida.

Seadusemuudatuse sisu

Piiranguna näeb seadus aga ette, et sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2018. aastal on riigieelarvega ette nähtud, et toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele on 140 eurot kuus.

Seega juhul, kui üksik võlgnik teenib küll alla palga alammäära, kuid siiski üle 140 euro ning muu võlgniku vara arvelt ei ole või eeldatavalt pole võimalik nõuet täies ulatuses täita, on kohtutäituril seadusemuudatuse kohaselt võimalik ikkagi võlgniku sissetulekut arestida.

Osale arutelus

  • Siiri Kuusik, NJORD Advokaadibüroo advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Trendsetter Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Trendsetter Europe OÜ

03. mai 2018

Uudised

Tööriistad