Sissetuleku arestimise muudatused

Siiri Kuusik
Advokaat Siiri Kuusik tutvustab sissetuleku arestimise muudatusi

Võlausaldajad saavad kohtutäiturite abil võlgnikelt võlgu sisse nõuda. Võlgade sissenõudmisel kasutatakse erinevaid meetmeid, mille hulgas on ka sissetuleku arestimine. Selle aasta alguses jõustusid muudatused, millega tuleb kursis olla.

Selleks et võlgnikel oleks võimalik siiski ära elada, on sissetuleku arestimisele seatud piirangud. Varem oli võimalik võlgnikel sissetuleku arestimist vältida, näidates ametlikult, et teenitakse palga alammäära või vähem ning muud vara ei ole. Sellisel juhul ei võimaldanud seadus sissetulekut arestida.

Seadusemuudatuse sisu

Piiranguna näeb seadus aga ette, et sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2018. aastal on riigieelarvega ette nähtud, et toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele on 140 eurot kuus.

Seega juhul, kui üksik võlgnik teenib küll alla palga alammäära, kuid siiski üle 140 euro ning muu võlgniku vara arvelt ei ole või eeldatavalt pole võimalik nõuet täies ulatuses täita, on kohtutäituril seadusemuudatuse kohaselt võimalik ikkagi võlgniku sissetulekut arestida.

Osale arutelus

  • Siiri Kuusik, NJORD Advokaadibüroo advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad