Sissetuleku arestimise muudatused

Siiri Kuusik
Advokaat Siiri Kuusik tutvustab sissetuleku arestimise muudatusi

Võlausaldajad saavad kohtutäiturite abil võlgnikelt võlgu sisse nõuda. Võlgade sissenõudmisel kasutatakse erinevaid meetmeid, mille hulgas on ka sissetuleku arestimine. Selle aasta alguses jõustusid muudatused, millega tuleb kursis olla.

Selleks et võlgnikel oleks võimalik siiski ära elada, on sissetuleku arestimisele seatud piirangud. Varem oli võimalik võlgnikel sissetuleku arestimist vältida, näidates ametlikult, et teenitakse palga alammäära või vähem ning muud vara ei ole. Sellisel juhul ei võimaldanud seadus sissetulekut arestida.

Seadusemuudatuse sisu

Piiranguna näeb seadus aga ette, et sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2018. aastal on riigieelarvega ette nähtud, et toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele on 140 eurot kuus.

Seega juhul, kui üksik võlgnik teenib küll alla palga alammäära, kuid siiski üle 140 euro ning muu võlgniku vara arvelt ei ole või eeldatavalt pole võimalik nõuet täies ulatuses täita, on kohtutäituril seadusemuudatuse kohaselt võimalik ikkagi võlgniku sissetulekut arestida.

Osale arutelus

  • Siiri Kuusik, NJORD Advokaadibüroo advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Valdkonna tööpakkumised

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad