Sissetuleku arestimise muudatused

Siiri Kuusik
Advokaat Siiri Kuusik tutvustab sissetuleku arestimise muudatusi

Võlausaldajad saavad kohtutäiturite abil võlgnikelt võlgu sisse nõuda. Võlgade sissenõudmisel kasutatakse erinevaid meetmeid, mille hulgas on ka sissetuleku arestimine. Selle aasta alguses jõustusid muudatused, millega tuleb kursis olla.

Selleks et võlgnikel oleks võimalik siiski ära elada, on sissetuleku arestimisele seatud piirangud. Varem oli võimalik võlgnikel sissetuleku arestimist vältida, näidates ametlikult, et teenitakse palga alammäära või vähem ning muud vara ei ole. Sellisel juhul ei võimaldanud seadus sissetulekut arestida.

Seadusemuudatuse sisu

Piiranguna näeb seadus aga ette, et sissetulekut ei arestita, kui see jääb alla kehtestatud toimetulekupiiri. 2018. aastal on riigieelarvega ette nähtud, et toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele on 140 eurot kuus.

Seega juhul, kui üksik võlgnik teenib küll alla palga alammäära, kuid siiski üle 140 euro ning muu võlgniku vara arvelt ei ole või eeldatavalt pole võimalik nõuet täies ulatuses täita, on kohtutäituril seadusemuudatuse kohaselt võimalik ikkagi võlgniku sissetulekut arestida.

Osale arutelus

  • Siiri Kuusik, NJORD Advokaadibüroo advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

Uudised

Tööriistad