Aasta mõjukaima finantsjuhi finalistid selgunud

Aasta mõjukaima finantsjuhi finalistid selgunud
Võitja kuulutatakse välja Pärnu Finantskonverentsil

Juba seitsmendat aastat järjest valivad Äripäev ja BIG4 audiitorbürood aasta mõjukaimat finantsjuhti. Kuus finalisti on selgunud, aasta mõjukaim finantsjuht kuulutatakse välja 12. aprillil Pärnu Finantskonverentsil.

Ettevõtte eesmärgid on tavaliselt kirjeldatud turuosa hõivamise, klientide arvu kasvu vms kvantitatiivse näitajaga. Ja tihtipeale ei ole finantsjuht see, kes selle tulemuse koju tooma peab. Finantsjuht tegutseb taustal, jäädes tihti meelega varju, kuid omades sellegipoolest olulist mõju ettevõtte äritulemusele.

Aastaid žürii tööd juhtinud Äripäeva finantsjuhi Toomas Truuverki sõnul on mõjukaima finantsjuhi valimine ellu kutsutud, et tõsta esile sel olulisel, aga veidi varju jääval ametialal tegutsevaid inimesi. „Tahame väärtustada nende finantsjuhtide panust, kes on oma kolleegide hulgas millegi erilisega silma paistnud – olgu selleks siis mõni suurem äritehing või lihtsalt erakordselt hästi korraldatud finantsorganisatsiooni töö. Äri rahvusvahelistumine ja tehnoloogia kiire areng esitavad ka finantsjuhtidele järjest uusi väljakutseid. Väga hästi hakkama saamiseks on vaja olla valmis muutusteks ja muutumiseks.“

BIG4 audiitorbüroode ja Äripäeva esindajad valisidki välja 15 finantsjuhti, kes 2017. aastal suurte tegudega silma paistsid. Nende seast pääses finaali kuus finantsjuhti, kellest üks kuulutatakse Pärnu Finantskonverentsil aasta mõjukaimaks.

2018. aasta nominendid (tähestikulises järjekorras)

Astrit Viisma – Magnetic MRO
Osales silmapaistvas müügitehingus, kus BaltCap koos vähemusaktsionäridega müüs 43 miljoni euro eest 100% osaluse Magnetic MROs Guangzhou Hangxin Aviation Technologyle.
Magnetic MRO on lennukihooldusfirma, mille peakontor asub Tallinnas ja mis sai mullu aasta ettevõtte tiitli.
 
Eteri Harring – Maag Grupp
Maag Grupp on rahvusvaheline kontsern, mis tegutseb aktiivselt lisaks Eesti turule ka Soomes ja Poolas. Kontsernis on kokku ligi 15 ettevõtet, mille korrektse konsolideeritud finantsaruandluse eest vastutab just Eteri. Aasta 2017 läheb kindlasti nii Maag Grupi kui ka Eesti toiduainetööstuse ajalukku ühe väga suure ning keerulise tehinguga, kus Maag Grupp soetas otsese konkurendi – Tere AS. Selle tehingu kõik finantsküsimused olid just Eteri koordineerida ja olulisel määral ka lahendada ning sellega sai ta suurepäraselt hakkama.
Igapäevatöös koordineerib Eteri kogu kontserni finantsosakondade tööd ja tagab, et nii kontserni aktsionärid kui ka juhtkond (k.a Eteri ise) saavad kasutada usaldusväärset finantsinformatsiooni tähtsate strateegiliste otsuste tegemiseks.
 
Janek Lepp – Coop
Viimase aasta üks üllatuslikumaid suuri finantstehinguid on olnud kaubandusettevõtte Coop poolt Krediidipanga omandamine. Coop Pank loodi selgelt eristuva strateegiaga, mis rajaneb kaubanduse ja panganduse vahelisele sünergiale. Coop Pank pakub pangateenuseid Coopi 600 000 kliendile ning nendega seotud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, tehes seda nii Coopi kauplustes kui ka interneti- ja mobiilipangas. Coopi sisenemist pangandusse on nimetatud ka aasta teoks regionaalpoliitilises valdkonnas. Janek Lepal on olnud oluline roll kogu selle protsessi finantside kontrolli all hoidmises.
 
Sergei Bogatenkov – Admiral Markets
Alates asutamisest 2001. aastal on Admiral Markets Group järjepidevalt laiendanud ettevõtte tegevust üle kogu maailma ja on tänaseks kasvanud globaalseks ettevõtteks. 2017. aastal korraldasid nad Tallinna börsil ka võlakirjaemissiooni. Väikeettevõtte kohta oli see julge samm, samuti ei ole sellise nišiäri rahasid üle maailma sugugi kerge juhtida.
 
Tiit Atso – Harju Elekter
2017 oli Harju Elektrile erakordne aasta. Pole just igapäevane, et üks ettevõte teeb ühe aasta jooksul neli märkimisväärset tehingut: PKC aktsiate müük ja kolme ettevõtte ost Eestis, Soomes ja Rootsis. Aktsia hind tõusis börsil aastaga 76,7%! Tiit osales aktiivselt kõikide nende tehingute ettevalmistamises ja läbiviimises.
 
Veiko Haavapuu – Tallink Grupp
Tallink Grupile oli 2017 väga edukas aasta. Lisaks ärikasvule parandati oluliselt ka grupi finantsseisu. Edukalt müüdi kaks laeva 133 miljoni euro eest ja maksti tagasi enneaegselt laene 59 miljoni euro eest. Nende tehingute läbiviimisel oli Veiko panus oluline. Lisaks valmistutakse võimalikeks suurtehinguteks omanikeringis, mille tulemusena kasvas aktsia hind börsil aastaga 36,9%.
 
Žüriiliikmete hulka kuulusid Big4 audiitorbüroode esindajad Ago Vilu PwCst, Andris Jegers KPMGst, Ranno Tingas EYst ja Veiko Hintsov Deloitte'ist ning Finantsjuhtimise Infolehe autor Villu Zirnask Äripäeva poolt.

2017. aasta mõjukaima finantsjuhi tiitli sai LHV Panga juhatuse liige ja finantsjuht Meelis Paakspuu (vasakult neljas)
2017. aasta mõjukaima finantsjuhi tiitli sai LHV Panga juhatuse liige ja...

Allikas: finantsuudised.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad