Finantsolukorra monitooring aitab juhil otsustada

Finantsmonitooring
Finantsolukorra monitooring aitab juhil otsustada

Raamatupidamisbüroo võib ettevõtjale pakkuda lisaks tavapärasele raamatupidamisele ka muid vajalikke ja väärtuslikke teenuseid. Näiteks tõi Vesiir hiljuti turule teenuse, mis aitab alustavatel väikeettevõtjatel regulaarse finantsolukorra monitooringu ja aruannete abil analüüsida oma äritegevuse finantsaspekti ning juhtida ettevõtet teadlikumalt ja oskuslikumalt.

Finantsaruanded annavad ettevõtte kohta palju informatsiooni, kuid selleks peab neid oskama lugeda ja tõlgendada. Väike-ettevõttel ei pruugi seda oskust esialgu olla, kuigi täpne ning õigeaegne info võib olla äriliste ja juhtimisotsuste langetamisel kriitilise tähtsusega. Igakuine finantsandmete monitooring võimaldab regulaarselt jälgida oma ettevõtte tervislikku seisundit, hinnata võimalikke riske ning teha korrektiive igapäevases juhtimistöös.

Raamatupidamisteenuste ettevõtte Vesiir OÜ asutaja ja juht Enno Lepvalts selgitab, et idee finantsolukorra monitooringu lisamiseks teenuste portfelli tuli sellest, et analüüsiti klientide soove ja käitumist ning leiti, et nii mitmelgi juhul kliendid lihtsalt ei teadnudki sellisest võimalusest. „Finantsmonitooringu sihtrühm on kliendid, kes tahavad teada ja aru saada enda ettevõtte käekäigust. Monitoorimine annab kliendile jooksvat tagasisidet selle kohta, milline on tema ettevõtte olukord ja kas on põhjust midagi muuta,“ rääkis Lepvalts. Teenus sisaldab lisaks tavapärastele bilansile/kasumiaruandele veel rahavoogude aruandlust, kokkulepitud kujul tulude ja kulude jälgimist, projektiaruandlust jms. Ka antakse info põhjal klientidele soovitusi, kuidas oleks tulusam edasi toimida. Andmed esitatakse kliendile vastavalt kokkuleppele, ent enamasti Exceli failina.

 „Iga monitooringukliendiga on aruandluse ulatus ja jälgitavad näitajad kokku lepitud. Kui me vastava aruandluse kliendi jaoks üles ehitame, siis oskame me seda ka lugeda ja nõu anda,“ täpsustas raamatupidamisbüroo Vesiir juht Enno Lepvalts.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad