Muudatused õigusaktides

Tiia Raudmägi
Jurist Tiia Raudmägi käsitleb õigusaktide muudatusi

Käsitleme oktoobris ja novembri esimeses pooles Riigi Teatajas avaldatud õigusaktide muudatusi.

Seadus

20.11.2017 jõustus ravimiseaduse täiendamise seadus.

Seaduse kohaselt täiendati ravimiseadust uue sättega, mille kohaselt Ravimiamet võib tunnistada müügiloa kehtetuks, kui ravim ei ole Eestis kolme järjestikuse aasta jooksul müügiloa hoidjalt kättesaadav, välja arvatud juhul, kui rahvatervise huvides on vajalik müügiluba kehtima jätta. Tegemist on vajaliku meetmega mõjutamaks ravimi müügiloa hoidjaid tegelikkuses oma müügiloaga ravimeid turustama, ilma vastava sätteta puudub riigil võimalus motiveerida müügiloa hoidjaid oma ravimeid Eestis turustama.

Määrused

Maaeluministri 09.10.2017 nr 63 määrusega on muudetud põllumajandus- ja maaeluministri määruseid seoses toetatava tegevuse elluviimise tähtaja pikendamisega.

Nimetatud määruse kohaselt võib maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse saaja, kelle taotlus on rahuldatud enne 2015. aasta 31. detsembrit ning kes on kahe aasta jooksul arvates PRIA poolt taotluse rahuldamise otsuse tegemisest esitanud PRIA-le toetuse väljamaksmiseks maksetaotluse koos vastavate dokumentidega, viia tegevuse ellu ja võtta toetuse abil ostetud või ehitatud investeeringuobjekti sihtotstarbeliselt kasutusse ning esitada investeeringu tegemist tõendavad dokumendid 30 kuu jooksul arvates PRIA poolt taotluse rahuldamise otsuse tegemisest.

Mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetuse saaja võtab toetuse abil ostetud investeeringuobjekti sihtotstarbeliselt kasutusse kahe aasta jooksul ja viib tegevuse ellu viie aasta jooksul arvates PRIA poolt taotluse rahuldamise otsuse tegemisest.

Rahandusministri määrusega 12.10.2017 nr 73 on muudetud rahandusministri 29. novembri 2010. a määruse nr 60 „Tulumaksuseadusest, sotsiaalmaksuseadusest, kogumispensionide seadusest ja töötuskindlustuse seadusest tulenevate deklaratsioonide ja tõendite vormide kinnitamine ning nende täitmise ja esitamise korrad” toodud vorme.

Rahandusministri määrusega 12.10.2017 nr 74 on muudetud „Residendist füüsilise isiku tulu deklareerimine” deklaratsioone vorme, kus lisades 1–4 kehtestatakse need uues sõnastuses. Muudatused jõustuvad alates 01.01.2018.

Maaeluministri määrusega 24.10.2017 nr  66 on tehtud muudatusi maaeluministri 17. juuni 2015. a määruses nr 68 „Teadmussiirde ja teavituse toetus”.

26.10.2017 võttis rahandusminister vastu määruse nr 81, millega muudetakse lennujaama tollikontrolli tsoonis asuvas müügipunktis liiduvälisesse riiki toimetamiseks võõrandatud aktsiisikaubalt aktsiisi tagastamiseks esitatavate dokumentide loetelu ja dokumentides nõutavate andmete loetelu.

Aktsiisi tagastamiseks on määruse muutuse kohaselt vaja esitada taotlus, mille vorm on toodud määruse lisas. Esitada tuleb ühtlasi järgmised andmed:
a) aktsiisi maksukohustuse tekkimise kuupäev aktsiisikaubalt, millelt taotletakse aktsiisi tagasi;
b) maksukohustuse tekkimist kinnitava dokumendi liigi nimetus ja number;
c) aktsiisikaubalt aktsiisi maksnud ettevõtja ärinimi ja äriregistrinumber.

Määrus jõustub 01.01.2018.

03.11.2017 jõustus rahandusministri määrus nr 82, millega kehtestati audiitortegevuse järelevalve nõukogu töökord.

Audiitortegevuse järelevalve nõukogu töökord sätestab nii järelevalvenõukogu tegevuse põhimõtted kui ka koosolekute pidamise ja raamatupidamise korraldamise nõuded. Määrus kehtestati audiitortegevuse seaduse § 121 alusel, mille kohaselt peab järelevalvenõukogu kui audiitorkogu sõltumatu järelevalveorgan korraldama järelevalvet avalikes huvides ning luua meetmeid audiitortegevuse eelduste jaoks.

Osale arutelus

  • Tiia Raudmägi, õigusbüroo IURING jurist

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad