Ühtse digitaalse finantsturu võimalikkus

Ühtse digitaalse finantsturu võimalikkus
Eksperdid arutavad Tallinnas ühtse digitaalse finantsturu võimalikkuse üle

Finantstehnoloogia juhtivad eksperdid arutavad täna Tallinnas, kuidas viia ellu ja panna toimima Euroopa digitaalne ühisturg. FinanceEstonia poolt korraldatava rahvusvahelise konverentsi “Fintech Forum 2017” keskmes on mõte, et euroopaülene digitaalne finantsturg looks aastas kuni 500 miljardit eurot täiendavat tulu.

FinanceEstonia juhatuse esimehe Rauno Klettenbergi sõnul ollakse täna finantstehnoloogia sektoris üha optimistlikumad, et euroopaülene digitaalne finantsteenuste turg saab peagi reaalsuseks. 

“Kui kaupade ostmisel eelistame sageli odavama hinna tõttu tellida need pakiga näiteks Amazonist, siis euroopaülene digitaalne finantsturg avardaks ka finantsteenuste valikut. Nii nagu ostame täna tarbeesemeid, võiks ka tulevikus soodsamatel tingimustel laenu võtta üle riigipiiri,” ütleb Klettenberg. Ühtse digituru eesmärk on pakkuda Euroopa Liidu siseselt võimalust tarbida digiteenuseid mugavalt, kiirelt ja geopiiranguteta. “Viimaseks positiivseks sammuks selles suunas võib pidada mobiilikõnede rändlustasude ühtlustamist Euroopas,” lisab ta. 

KPMG rahvusvahelise Pulse of Fintech raporti põhjal liikus tänavu kolmandas kvartalis fintech-turul kõige enam investeeringuid USAs, kus sõlmiti tehinguid 5 miljardi dollari ulatuses. Euroopas tehtud tehingute kogumaht küündis 1,66 miljardi dollarini. “Riigipiirideta digitaalne finantsteenuste turg meelitaks kindlasti siia rohkem investeeringuid. Mis aga veel olulisem, suurendaks ülepiirilist konkurentsi finantsteenuste turul ning soodustab fintechide arengut, kelle äri ideaalis peabki olema piiriülene,” toonitab Klettenberg.

Fintech Forumi 2017 avab sõnavõtuga Euroopa komisjoni asepresident ja digitaalse ühisturu volinik Andrus Ansip. Konverentsi esimeses osas arutletakse just maailma suurima turu loomise ja seda takistavate tegurite üle. 

Konverentsi teine osa keskendub innovatsioonile ning finantstehnoloogia tulevikuvisioonidele. Sõna saavad teiste hulgas LHV asutaja Rain Lõhmus ning Luminori juhatuse esimees Erkki Raasuke. 

Fintech Forumi kolmanda osa fookuses on küsimus, kuidas finantsturg päriselt raha teenima panna. Financial Times’i poolt maailma 40 mõjukama finantseksperdi hulka valitud Chris Skinner teeb ülevaate, kuidas fintech-valdkonna võimalusi kõige paremini ära kasutada. Kokku astub lavale 20 fintech-valdkonna eksperti.

Fintech Forum 2017 programmi leiad SIIT.

Allikas: FinanceEstonia

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad