Maksuskeemid vs edukas planeerimine

Maksuskeemid vs edukas planeerimine
Eduka ärimudeli maksu-meelespea

Ei ole saladus, et leidub ettevõtteid, kes soovivad nii kangesti vältida maksude maksmist, et on sisuliselt hakanud oma äriga „hasartmänge“ mängima. Milline on aga eduka ärimudeli maksu-meelespea? Nõu annavad Advokaadibüroo NJORD partner ja vandeadvokaat Anne Veerpalu ning jurist Anne-Lii Kask.

Maksukohustusest kõrvale hoidmiseks langetatakse tihtipeale otsuseid, mis esmapilgul tunduvad olevat rahasäästvad, ent osutuvad hiljem kulukamateks, sest ära tuleb maksta nii maksud kui ka trahvid ja intressid.

Selline skeemitamine nõuab aega ja vaeva rohkem kui asi väärt on, sest seadust ei saa lõpmatuseni tõlgendada.

Seetõttu tasub ettevõtetel suunata oma ressursid realistlikumate eesmärkide poole ning hinnata oma ärimudelit ja vastavalt sellele oma maksukoormust.

Eduka ärimudeli meelespea maksuküsimustes:

  • Tark ei torma. Kui sa ei ole kindel, kas või kuidas mõjutavad maksud sinu äritegevust, siis uuri see enne tegutsema hakkamist välja.
  • Kui ettevõttel on renditöötajad või palgatöötajad välismaal, siis kas on selge, kuhu maksta sotsiaalmaksud, millise riigi süsteemi järgi tuleb makse maksta ja kas on vaja töötaja tulumaks kinni pidada mujal kui Eestis?
  • Kui ettevõttel on renditöötajad või palgatöötajad lähetuses välismaal, siis kas on tekkinud välisriigis püsiv tegevuskoht ja vajadus maksta tulumaks välisriigis?
  • Kui tehakse grupisiseselt tehinguid, tuleb enne selgeks teha, kas tehingu väärtus on vastavuses turuhinnaga.
  • Ühe ettevõtte intellektuaalse omandi (nt kaubamärk, autoriõigus, patent) kasutus teise ettevõte poolt on sisuliselt eraldi tehing, mis vajab litsentsilepingut ja vastavat litsentsitasu.
  • Mingil määral vajavad krüptoraha ärimudelid eraldi maksutähelepanu, eriti e-rahakotti puudutavates küsimustes.

Osale arutelus

  • Anne Veerpalu, Advokaadibüroo NJORD partner ja vandeadvokaat
    Anne-Lii Kask, Advokaadibüroo NJORD jurist

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Uudised

Tööriistad