Muudatused õigusaktides

Ann Tarkin
IURING õigusbüroo jurist Ann Tarkin tutvustab viimaseid õigusaktide muudatusi

Alljärgnevalt käsitleme viimaseid õigusaktide muudatusi.

SEADUSED

Audiitortegevuse seaduse muudatused

Osaliselt 01.07.2017 ning lõplikult 01.09.2017 jõustunud audiitortegevuse seadusemuudatustega antakse vandeaudiitorite tunnustamise ja tegevuslubadega seotud ülesanded, mida seni täitis rahandusministeerium, üle audiitortegevuse järelevalvenõukogu pädevusse. Samuti muutub senine kolmetasandiline järelevalvesüsteem kahetasandiliseks, kuna järelevalvenõukogu senine kontrollifunktsioon auditite kvaliteedi tagamise ülevaatustes asendatakse nende vahetu läbiviimise funktsiooniga. Jõustunud muudatused peaksid aitama lühendada menetlusprotsesse, kahandada halduskoormust ja säästa kulusid.

Võlaõigusseaduse muudatused

Lõplikult 01.09.2017 jõustunud võlaõigusseaduse muudatuste peamine eesmärk oli maksekonto direktiivi ülevõtmine riigisisesesse õigusesse, tagada makseteenuste turu suurem läbipaistvus, sh maksekontoga seotud tasude parem võrreldavus ning võimaldada tarbijatele maksekontoga seotud teenustele paremat juurdepääsu ja lihtsustatud korras teenusepakkuja vahetamist.

Võlaõigusseadust täiendatakse põhimakseteenuse instituudiga, et tagada tarbijatele maksekontoga seotud peamiste makseteenuste kättesaadavus ja algatamise võimalus. Sellisteks toiminguteks on näiteks toimingud, mida on vaja maksekonto avamiseks, kasutamiseks ja lepingu ülesütlemiseks, sh raha maksmine tarbija maksekontole, sularaha väljavõtmine oma maksekontolt, otsekorralduste, kreeditkorralduste ning maksekaarditehingute algatamine ja kättesaadavus. Krediidiasutused võivad põhimakseteenuste eest nõuda üksnes mõistlikku tasu.

Riigihangete seadus

Tõstetud on riigihangete piirmäärasid, mis võimaldab senisest ulatuslikumalt kasutada lihthankeid. Uued piirmäärad on lihthankes asjade või teenuste hankelepingu korral 30 000 eurot ja ehitustööde hankel 60 000 eurot ning riigihanke piirmäärad vastavalt 60 000 eurot ja 150 000 eurot.

Uus seadus soodustab väikeste ja keskmiste ettevõtjate juurdepääsu hangetele, sel eesmärgil on piiratud hankija õigust nõuda konkursil osalemiseks suurt majanduskäivet ning kohustatakse hankijat täiendavalt põhjendama, miks ta ei soovi suurt hanget jagada väiksemateks.

Ette on nähtud uus hankemenetluse liik – innovatsioonipartnerlus –, mida saab kasutada turul puuduva innovaatilise toote, teenuse või ehitustöö arendamiseks ja soetamiseks.

Uue seaduse alusel on väikesemahulised (s.t 10 protsenti asjade ja teenuste või 15 protsenti ehitustööde hankelepingu algsest maksumusest) muudatused hankelepingus tulevikus lubatud täiendava põhjendamiskohustuseta.

Osale arutelus

  • Ann Tarkin, IURING õigusbüroo jurist

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

Uudised

Tööriistad