Muudatused õigusaktides

Ann Tarkin
IURING õigusbüroo jurist Ann Tarkin tutvustab viimaseid õigusaktide muudatusi

Alljärgnevalt käsitleme viimaseid õigusaktide muudatusi.

SEADUSED

Audiitortegevuse seaduse muudatused

Osaliselt 01.07.2017 ning lõplikult 01.09.2017 jõustunud audiitortegevuse seadusemuudatustega antakse vandeaudiitorite tunnustamise ja tegevuslubadega seotud ülesanded, mida seni täitis rahandusministeerium, üle audiitortegevuse järelevalvenõukogu pädevusse. Samuti muutub senine kolmetasandiline järelevalvesüsteem kahetasandiliseks, kuna järelevalvenõukogu senine kontrollifunktsioon auditite kvaliteedi tagamise ülevaatustes asendatakse nende vahetu läbiviimise funktsiooniga. Jõustunud muudatused peaksid aitama lühendada menetlusprotsesse, kahandada halduskoormust ja säästa kulusid.

Võlaõigusseaduse muudatused

Lõplikult 01.09.2017 jõustunud võlaõigusseaduse muudatuste peamine eesmärk oli maksekonto direktiivi ülevõtmine riigisisesesse õigusesse, tagada makseteenuste turu suurem läbipaistvus, sh maksekontoga seotud tasude parem võrreldavus ning võimaldada tarbijatele maksekontoga seotud teenustele paremat juurdepääsu ja lihtsustatud korras teenusepakkuja vahetamist.

Võlaõigusseadust täiendatakse põhimakseteenuse instituudiga, et tagada tarbijatele maksekontoga seotud peamiste makseteenuste kättesaadavus ja algatamise võimalus. Sellisteks toiminguteks on näiteks toimingud, mida on vaja maksekonto avamiseks, kasutamiseks ja lepingu ülesütlemiseks, sh raha maksmine tarbija maksekontole, sularaha väljavõtmine oma maksekontolt, otsekorralduste, kreeditkorralduste ning maksekaarditehingute algatamine ja kättesaadavus. Krediidiasutused võivad põhimakseteenuste eest nõuda üksnes mõistlikku tasu.

Riigihangete seadus

Tõstetud on riigihangete piirmäärasid, mis võimaldab senisest ulatuslikumalt kasutada lihthankeid. Uued piirmäärad on lihthankes asjade või teenuste hankelepingu korral 30 000 eurot ja ehitustööde hankel 60 000 eurot ning riigihanke piirmäärad vastavalt 60 000 eurot ja 150 000 eurot.

Uus seadus soodustab väikeste ja keskmiste ettevõtjate juurdepääsu hangetele, sel eesmärgil on piiratud hankija õigust nõuda konkursil osalemiseks suurt majanduskäivet ning kohustatakse hankijat täiendavalt põhjendama, miks ta ei soovi suurt hanget jagada väiksemateks.

Ette on nähtud uus hankemenetluse liik – innovatsioonipartnerlus –, mida saab kasutada turul puuduva innovaatilise toote, teenuse või ehitustöö arendamiseks ja soetamiseks.

Uue seaduse alusel on väikesemahulised (s.t 10 protsenti asjade ja teenuste või 15 protsenti ehitustööde hankelepingu algsest maksumusest) muudatused hankelepingus tulevikus lubatud täiendava põhjendamiskohustuseta.

Osale arutelus

  • Ann Tarkin, IURING õigusbüroo jurist

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad