Anna nõu, kuidas koostada 2018. aasta eelarvet

Eelarve
Kuidas koostada 2018. aasta eelarvet

Äripäevas ilmub 15. septembril erileht ja äripäev.ee portaalis veebiraamat teemal „Kõik 2018. aasta eelarve koostamisest“.

Kui Teie büroo või ettevõte soovib jagada oma teadmisi ja kogemusi järgnevatel teemadel, siis võtke ühendust projektijuht Rando Rjatipoviga:

E-post: rando.rjatipov@aripaev.ee;

Tel: 5686 1806

Tegemist on sisuturundusliku väljaandega.

Teemad, mida soovime erilehes ja veebiraamatus kajastada:

  • seadusemuudatused, mis ettevõtjaid ootavad ja mida tuleb järgmise aasta eelarves arvesse võtta, olgu või näiteks tulumaksu, aktsiisi või andmekaitseseaduse muutused. Nõu andma ootame advokaate ja maksukonsultante;
  • eelarvestamise meetodite valik. Nõu andma ootame audiitoreid ja maksukonsultante;
  • eelarvestamise teenuse sisse ostmine. Nõu andma ootame finantsjuhtimise ja raamatupidamisbüroosid ning konsultante, kes seda teenust pakuvad;
  • eelarvestamise tarkvarad, mis osa tööd eelarve koostamisel ära teevad. Nõu andma ootame tarkvara loojaid ja tarkvarafirmade juhte;
  • üleminek e-arvetele. Kuidas pdf-arvete vahetamine masinloetavate e-arvete vastu aitaks ettevõtetel kokku hoida nii aega kui raha;
  • Vaatame ka suuremaid eelarveridu detailsemalt kuluridade kaupa, näiteks:

* Mida arvestada finantskulude planeerimisel 2018. aastal? Kas üle tasub vaadata ka pangaülekannete tasud? Kuidas planeerida tootmise laiendamiseks laenu võtmist? Kuidas planeerida investeeringuid või vaba raha kasumlikku investeerimist?

* Mida arvestada 2018. aasta turunduseelarve koostamisel? Millistesse kanalitesse enim panustada?

* Mida silmas pidada 2018. aasta personalikulude arvestamisel? Kuidas leida võimekat finantsjuhti või analüütikut? Milliseid töökohti on vaja enim tulevikus?

* Milliseid koolitusi planeerida töötajatele 2018. aasta eelarvesse?

* Kuidas optimeerida 2018. aastal bürookulusid (sisustus, hooldus, koristus)?

* Kuidas säästa ettevõtte telekommunikatsioonikuludelt?

* Kuidas kokku hoida kütusekuludelt? Kas kasutada hoopis taksoteenust firmaga?

* Mida arvestada toorainekulude puhul? Kuidas aktsiisitõuse arvestada? Millised on soovitused impordipartnerite valikul?

* Kaasa rääkima ootame ka ülikoole ja koolitusfirmasid, kus õpetatakse Eestis finantsjuhtimist ja kuluarvestussüsteemi põhialuseid ning korraldatakse täienduskoolitusi juba töötavatele spetsialistidele. Mida toob tulevik? Räägitakse eelarvevabast elust ja pikkade perspektiivide tegemise mõttetusest.

* Sügisel on tulemas kohalike omavalitsuste valimised. Mida on uut oodata riigihangetes või KOVide ühishangetes?

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad