Kohturegistrite andmetega tutvumine alates juulist

Kohturegistrite andmetega tutvumine alates juulist
Juulist muutuvad kohturegistrite andmete ja toimikudokumentidega tutvumise...

1. juulil jõustuvad mitmed äriseadustiku ja teiste seaduste muudatused, millega muutuvad kohturegistrite andmete ja toimikudokumentidega tutvumise võimalused.

Registrite kantseleide vastuvõtupunktid suletakse ning kinnitatud väljatrükkide tellimiseks ja registridokumentidega tutvumiseks on edaspidi kaks võimalust: pöörduda notaribüroosse või teha seda ID-kaardiga vastava registri veebilehel.  

Kohtulike registrite andmetega tutvumiseks ja väljatrükkide saamiseks saab pöörduda notarite poole, kes tegutsevad kõigis 15 maakonnas. Kohtulikud registrid on kinnistusraamat, laevakinnistusraamat, abieluvararegister, äriregister, mittetulundusühingute ja sihtasutuste register ning kommertspandiregister.  

Äriregistri avaliku ja äritoimikuga saab edaspidi tasuta tutvuda Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Narvas järgmistes notaribüroodes:  

1) Tallinna notar Anne Saaberi büroos (aadress Tartu mnt 13, Tallinn)

2) Tartu notar Tiina Tombergi büroos (aadress Kaluri 2, Tartu)

3) Pärnu notarite Marje Jürioja, Kristi Kivimägi ja Kaia Krügeri ühises büroos (aadress Ringi 1, Pärnu)

4) Jõhvi notar Kristel Jänese büroos (aadress Keskväljak 4, Jõhvi)

5) Narva notar Tatjana Boitsova büroos (aadress A. Puškini 17-13, Narva).  

Äriregister koondab andmed kõigi Eestis registreeritud juriidiliste isikute kohta. Äriühingute registrikaardile kantud andmetega, näiteks juhatuse liikmete ja esindusõigusega, tutvumiseks ei pea pöörduma notaribüroo poole – see on võimalik e-äriregistri veebilehelt. Eeltoodud notaribüroodes saab tasuta tutvuda näiteks põhikirjade, asutamisotsuste või -lepingutega ning registrile esitatud avaldustega.   

Notarid võtavad üle ka seni kinnistusosakonna pädevusse kuulunud laevakinnistusraamatu väljatrükkide ning lipudokumentide väljastamise. Alates juulist ei saa neid dokumente enam kinnistusosakonnast, vastav õigus on kõigil notaribüroodel ja Veeteede Ametil.

Allikas: Notarite Koda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad