Tööandja teise töö pakkumise kohustus ei ole vaid formaalsus

Alice Salumets
Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat Alice Salumets

Töölepingu seadus (TLS) näeb tööandjale ette kohustuse pakkuda töölepingu erakorralisel ülesütlemise korral töötajale teist tööd. Eelkõige on teise töö pakkumise kohustus, kui tööandja ütleb lepingu erakorraliselt üles põhjusel, et töötaja töövõime on vähenenud terviseseisundi tõttu või on vähenenud töötaja töövõime.

TLS-i § 88 lg 2 teise lause järgi pakub tööandja töötajale teist tööd, sh korraldab vajaduse korral töötaja täiendusõppe, kohandab töökohta või muudab töötaja töötingimusi, kui muudatused ei põhjusta tööandjale ebaproportsionaalselt suuri kulusid ning teise töö pakkumist võib asjaolusid arvestades mõistlikult eeldada.

Riigikohus on oma lahendites selgitanud, et teise töö pakkumise eesmärk on võimaldada töötajal jätkata tööd sama tööandjaga.

Tööandja ei pea siiski pakkuma samaväärset tööd

Teise töö pakkumise kohustus ei tähenda seda, et tööandja peab pakkuma samaväärset tööd, st sarnaste tööülesannete või tingimistega tööd või sarnase töötasuga tööd. Tööandjal on kohustus pakkuda töötajale tööd, mida viimane on tööandja hinnangul võimeline tegema. Samas ei ole tööandjal kohustus pakkuda teist tööd juhul, kui see põhjustaks tööandjale ebaproportsionaalselt suuri kulusid või oleks see kõiki asjaolusid arvestades ebamõistlik.

Teise töö pakkumise kohustuse täitmiseks ei pea tööandja tekitama sobivat töökohta. Vastava kohustuse eelduseks on siiski asjaolu, et tööandjal on mõni teine täitmata töökoht, mis tööandja arvates võiks sobida töötajale, kes ei saa hakkama oma tööülesannete täitmisega terviseseisundi tõttu või kellel on vähenenud töövõime ning sellega ei kaasne tööandjale ebaproportsionaalseid suuri kulutusi, näiteks töötaja täiendõppe tõttu.

Samuti ei pea tööandja pakkuma tööd, millega töötaja ilmselt hakkama ei saaks või mis eeldab eriteadmisi või -haridust, mida töötajal ei ole.

Kui töötaja vaidlustab töölepingu erakorralise ülesütlemise

Kui töötaja vaidlustab töölepingu erakorralise ülesütlemise kohase teise töö pakkumise rikkumise tõttu, on tööandjal kohustus tõendada, et tal ei olnud töötajale teist sobivat tööd pakkuda või teise töö pakkumine oleks põhjustanud talle ebaproportsionaalselt suuri kulusid või ei oleks see asjaolusid arvestades olnud mõistlik. Seega peab tööandja vaidluse korral suutma tuua välja asjaolud, mille kohaselt ei võinud töötaja teise töö pakkumist eeldada.

Kokkuvõte

Tööandjal on kohustus võimaluse korral pakkuda töötajale, kes ei saa oma tööga hakkama terviseseisundi või vähenenud töövõime tõttu, aga tegemist ei ole absoluutse kohustusega. Kui teist töökohta pakkuda ei ole, siis peab tööandja seda suutma tõendada. Soovitatav on töölepingu erakorralise ülesütlemise avalduses lühidalt selgitada põhjuseid, miks ei ole töötajale võimalik pakkuda teist tööd.

Osale arutelus

  • Alice Salumets, Rödl & Partner Advokaadibüroo vandeadvokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Uudised

Tööriistad