Uue tolliseadusega muudetakse mitut määrust

Uue tolliseadusega muudetakse mitut määrust
1. juulil 2017 jõustuva tolliseadusega muutub mitu ettevõtjat puudutavat määrust

Rahandusmisteerium on seoses 1. juulil 2017 jõustuva uue tolliseadusega valmistanud ette hulga määruseid, millega reguleeritakse tolliseadusest tulenevaid toiminguid. Allpool on mõned olulisemad sisulised muudatused, mis mõjutavad ka ettevõtjaid.

Mis on eesmärk?

Määruste kehtestamise eesmärk on viia mitmed juba kehtivad tollitoimingute eeskirjad kooskõlla uue jõustuva tolliseadusega ning lisaks kehtestada ka täiendavaid regulatsioone tolliseaduse alusel tehtavate toimingute läbiviimiseks.

Keda mõjutab?

Muudatused mõjutavad ettevõtjaid, kelle tegevus on seotud kaupade ekspordi ja impordiga või piiriülese reisijateveoga.

Mis on olulisemad muudatused?

- Luuakse läbivalgustuse piltide andmekogu. Tegemist on Balti riikide ühise pilootprojektiga, mille raames hakatakse kõiki tollikontrollis tehtud läbivalgustuste pilte koondama ühte andmekogusse, et koguda ja töödelda teavet piiripunkte läbivate transpordivahendite ja kauakonteinerite kohta. Teavet kasutatakse salakaubaveo ja maksupettuste tõkestamiseks.

- Luuakse reisijateveo andmekogu, et salakaubaveo tõestamise eesmärgil koguda ja töödelda teavet Eesti riigipiiri ülevate isikute kohta. Seni on andmeid kogutud lennu- ja laevareisijate kohta, uude andmekogusse lisanduvad edaspidi andmed ka rahvusvaheliste bussi- ja rongiliinide reisijate kohta.

- Muutub eriteenusena osutatud tolliteenuste kulude arvutamise kord. Kehtiva korra järgi arvutatakse eriteenusena osutatud tolliteenuste kulud üksnes tollitöötaja keskmise palga alusel, kuid selline arvutusviis ei võta arvesse muid EMTA tehtavaid lisatasude jms väljamakseid, mistõttu ei kata sellisel alusel arvutatav teenuse hind EMTA tegelikke kulusid. Uue korra kohaselt võetakse teenuse hinna arvutamise aluseks keskmine palgakulu, mis hõlmab lisaks palgale ka muid väljamakseid.

- Ettevõtte tollivõla tagatise määrad muutuvad suuremaks. Tekkida võiva tollivõla tasumise tagatise toimingukoefitsient muutub suuremaks, senise 0,15 asemel on see edaspidi 0,2. Juba tekkinud tollivõla korral on vastav toimingukoefitsient 0,12. Tekkinud tollivõla koefitsient on tekkiva võla koefitseindist väiksem, kuna esimese arvutamisel rakendatakse lisaks ka juba alates 01.05.2016 rakenduvat üldtagatise koefitsienti, mida tekkida võiva tagatise puhul ei kohaldata.

Millal muudatused jõustuvad?

Muudatused jõustuvad 1. juulil 2017, samaaegselt uue tolliseaduse jõustumisega.

Ettevõtjate arvamused muudatuste kohta on oodatud hiljemalt 14. juuniks 2017 e-posti aadressile kadi.laanemae@koda.ee.

Tutvu muudatuste täpsema sisuga:

Eriteenusena osutatud tolliteenuse kulude arvutamise ja tasumise korra eelnõu;

Eriteenusena osutatud tolliteenuse kulude arvutamise ja tasumise korra eelnõu seletuskiri;

Läbivalgustuse piltide andmekogu põhimäärus;

Läbivalgustuse piltide andmekogu põhimääruse eelnõu;

Reisijate nimekirjade töötlussüsteemi andmekogu põhimääruse eelnõu;

Reisijate nimekirjade töötlussüsteemi andmekogu põhimääruse eelnõu seletuskiri;

Tollivõla tekkimisega seoses tasumisele kuuluvate tollimaksust erinevate maksude tasumise tagamiseks nõutava tagatise suuruse määramise ja arvutamise alused- määruse eelnõu;

Tollivõla tekkimisega seoses tasumisele kuuluvate tollimaksust erinevate maksude tasumise tagamiseks nõutava tagatise suuruse määramise ja arvutamise alused- määruse eelnõu seletuskiri.

Allikas: Eesti Kaubandus- Töösruskoda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad