Muudatused õigusaktides

Liisi Kents
Vandeadvokaat Liisi Kents tutvustab uusi õigusaktide muudatusi

Alljärgnevalt käsitleme viimaseid õigusaktide muudatusi

SEADUSED

Muudatused töölepingu seaduses

Vastu võetud 12.04.2017, jõustunud 08.05.2017, osaliselt 01.07.2017 (RT I, 28.04.2017, 1)

Seaduse muutmise eesmärk oli ajakohastada alaealiste töötingimuste regulatsiooni, et see võimaldaks paindlikumaid töösuhteid, tagades samal ajal alaealiste efektiivse kaitse töösuhtes. Varem kehtinud regulatsioon oli palju rangem Euroopa Liidu tasandi õigusaktides sätestatust, mistõttu piiras see alaealise tööle võtmist, ei ole tööandja jaoks atraktiivne ning alaealisi ei saa tööle rakendada määral, milleks nad tegelikult võimelised on.

Seadusega kaotati ära alaealistele lubatud tööde nimekiri ning Tööinspektsioonilt 7–14-aastase alaealisega töölepingu sõlmimiseks loa taotlemise kohustus. Muudatuse järgi ei tohi tööandja lubada tööle 7–14-aastast alaealist enne kümne tööpäeva möödumist alaealise registreerimisest maksukorralduse seaduse §-s 25.1 sätestatud töötamise registris.

Ühtlasi muudetakse alaealiste tööaega puudutavaid sätteid selliselt, et koolikohustuslike alaealiste puhul eristatakse tööaega õppeveerandi jooksul ja koolivaheajal ning võimaldatakse pikemat tööaega 15–17-aastastele mittekoolikohustuslikele alaealistele.

Muudatused vedelkütuse seaduses

Vastu võetud 12.04.2017, jõustunud osaliselt 01.05.2017 (RT I, 03.05.2017, 1)

Muudatuste eesmärk oli võtta üle EL-i kohustus, mille kohaselt peab aastaks 2020 liikmesriikides tarbitud transportkütustest moodustama taastuvast allikast toodetud kütus ehk biokütus 10% kütuste koguenergiast. Transpordis tarbitud koguenergia arvutamiseks võetakse arvesse ainult bensiini, diislikütust, maantee- ja raudteetranspordis tarbitud biokütust ja elektrienergiat. Taastuvatest energiaallikatest toodetud energia koguse arvutamisel võetakse arvesse kõikides transpordiliikides tarbitud igat liiki taastuvatest energiaallikatest toodetud energiat.

Muudatused planeerimisseaduses ning keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduses

Vastu võetud 19.04.2017, jõustunud 05.05.2017 (RT I, 04.05.2017, 3)

Muudatuste abil võimaldatakse edaspidi planeerimistegevuse korraldajal (kohaliku omavalitsuse üksus, rahandusministeerium või muu valitsusasutus) sõlmida planeeringu (riigi eriplaneering, kohaliku omavalitsuse eriplaneering, detailplaneering) koostamisest huvitatud isikuga leping planeeringu koostamise tellimise ja mõjude hindamise, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise kulude katmiseks.

Planeeringu koostamise korraldaja võib planeeringu koostamisest huvitatud isikuga leppida kokku, et korraldaja teeb kõik planeeringu koostamiseks vajalikud toimingud (hangete läbiviimine, planeerimismenetlus, avalikustamine, kooskõlastamine), kuid huvitatud isik tasub planeeringu koostamise ja mõjude hindamisega seotud kulud. 

Muudatused võimaldavad viia ellu arendusprojekte olenemata planeerimistegevuse korraldaja rahalistest vahenditest.

MÄÄRUSED

Rahandusministri 29. novembri 2010. a määruse nr 60 „Tulumaksuseadusest, sotsiaalmaksuseadusest, kogumispensionide seadusest ja töötuskindlustuse seadusest tulenevate deklaratsioonide ja tõendite vormide kinnitamine ning nende täitmise ja esitamise korrad” muutmine

Vastu võetud 26.04.2017, jõustunud 06.05.2017 (RT I, 03.05.2017, 11)

Muudeti „Tulumaksuseadusest, sotsiaalmaksuseadusest, kogumispensionide seadusest ja töötuskindlustuse seadusest tulenevate deklaratsioonide ja tõendite vormide kinnitamine ning nende täitmise ja esitamise korrad” määruses kehtestatud deklaratsioonide ja tõendi vormide sõnastust. Lisandus vorm INF 17 „Usaldusfondi kalendriaastal saadud tulu ja fondi osanikele omistatud tulu deklaratsioon”.

Osale arutelus

  • Liisi Kents, advokaadibüroo Entsik & Partnerid advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad