Küsimused ja vastused

Küsimused ja vastused
Rohtla Law Office tööõiguse jurist Thea Rohtla

Lugejate küsimustele vastab tööõiguse jurist Thea Rohtla.

Naine kasvatab kolmeaastast last ja on ettevõttes töötanud viis kuud. Kas tal on õigus nõuda puhkust endale sobival ajal, kuigi ta on selles ettevõttes töötanud vähem kui kuus kuud?

Jah, kuni 7-aastast last kasvataval vanemal on õigus saada puhkust talle sobival ajal (TLS § 69 lg 7), st ajakava koostamisel tuleks eelkõige puhkuseõigust valima õigustatud isikutelt küsida, millal nad puhkust soovivad kasutada. Küll ei saa töötaja esimesel töötamise kalendriaastal nõuda puhkust enne, kui ta pole töötanud kuus kuud. Kui pool aastat on täis, saab ta küsida puhkust proportsionaalselt töötatud ajale. Teisel ja järgmistel kalendriaastatel on tal õigus küsida puhkust talle sobival ajal, kui on olemas TLSi § 69 lg 7 tingimused.

TäKS § 13 (3) kohaselt on tööandjal kohustus tasustada õppepuhkust 20 päeva aastas keskmise töötasu ulatuses. Samas TLS § 28 tööandja kohustusena näeb täpses sõnastuses ette tasustamise tööalase koolituse puhul /TLS &28, (l 2 p 5)/ ja puhkust üldisemalt sama § (2) p 3. Raamatupidaja andmetel oli tasemekoolitusel osaleja puhkuse tasumine kohustuslik vana TäKS-i ajal, nüüd enam mitte, kui need pole seotud tööandja vajadustega. Kas ja mis alusel peab/ei pea tööandja tasustama tasemekoolitusel (bakalaureus) õppija  õppepuhkusi?

Tööandja kohustused vastavalt TLS-i § 28 lg 3 ja § 67 on erinevad: § 28 kohaselt on tööandja see, kes  otsustab töötaja vajaduse ennast täiendada ja tasub ise siis nii koolituse eest kui ka maksab keskmist
töötasu koolituse aja eest. Sellisel koolitusel osalemiseks õppepuhkust ei anta. Kui töötaja ise otsustab oma teadmisi täiendada, kas siis tasemeõppel või täienduskoolitusel, on tal õigus saada õppepuhkust vastavalt TäKS-ile.

TäKS-i § 13 lg 1 kohaselt on õppepuhkust võimalik võtta kokku 30 kalendripäevaks, kuid tasu   maksmise kohustus on neist lg 3 kohaselt ainult 20 päeva eest ning sedagi ainult juhul, kui õppija osaleb  tasemeõppes või tööalase enesetäiendamise eesmärgiga täienduskoolitusel. Ehk tasemekoolituse puhul ei ole õppepuhkuse tasu saamisel oluline, et see koolitus oleks seotud täidetavate tööülesannetega, ta saab seda igal juhul; täienduskoolituse korral aga küll. Näiteks kui teie pearaamatupidaja õpib ülikoolis hambaarstiks (tasemekoolitus), siis õppepuhkuse tasu talle makstakse. Kui aga sekretär käib lilleseadekursustel (täienduskoolitus), siis sõltub talle õppepuhkuse tasu maksmine sellest, kas tema igapäevaseks kohustuseks on nt hoolitsemine kontori interjööri haljastuse, toalillede jne eest või mitte. Kui on, siis saab õppepuhkuse tasu; kui kontoris on vaid kunstlilled ja neilt pühib tolmu ka koristusfirma töötaja, on koolitus vaid sekretäri hobi ja õppepuhkuse tasu ei maksta.

Enne tööle asumist oli töötajaga suuline kokkulepe, et ta võib saada puhkust eelnevalt ostetud puhkusereisi ajaks (8 kp). Töötaja asus tööle 24.11.2016, tema igaaastane puhkus on 28 kalendripäeva.
Kui tööandja võimaldab poolte kokkuleppel töötajale reisiks (veebruaris 2017) vaba aja, siis kuidas toimida 2017. aasta puhkusegraafiku koostamisel?

Puhkusegraafik koostatakse jooksval aastal just sel aastal kasutatava puhkuse aja kohta. Kuna puhkust antaksegi jooksva aasta eest, siis 2017 graafikus tuleb ka sellele töötajale, kes asus tööle 2016 novembris,
näidata kogu 2017. aasta eest antav puhkus 28 kalendripäeva + 2016. a töötatud aja eest 2 kalendripäeva.
TLS-i kohaselt on töötajal õigus puhkust saada, kui ta on kuus kuud töötanud (proportsionaalselt töötatud
ajale), aga ei ole keelatud seda puhkust anda varem ja ka täies ulatuses, n-ö ette. Kui olite kokku leppinud, et
reisi ajaks saab ta puhkust, s.o osa puhkusest, siis graafikusse märgitegi puhkuse kahes osas; üks  veebruarisse reisi ajaks ning teine osa nii, nagu tööandjal on võimalik (mõistlikult töötaja soove arvestades).

Osale arutelus

  • Thea Rohtla, Rohtla Law Office tööõiguse jurist

Toetajad:

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad:

Palgakalkulaator

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Unimed Grupp otsib VANEMRAAMATUPIDAJAT

Unimed Grupp OÜ

02. juuli 2017

Hulgikaubandusettevõte otsib FINANTSJUHTI

M-Partner HR OÜ

26. juuni 2017

Uudised