MTA e-teenused kõikidele ELi kodanikele

MTA e-teenused kõikidele ELi kodanikele
Uus e-MTA võimaldab tulevikus kasutada ameti e-teenuseid kõikidel ELi kodanikel

Maksu- ja tolliamet (MTA) ning rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus (RMIT) allkirjastasid täna Cybernetica AS-ga arenduslepingud e-maksuameti/e-tolli (e-MTA) olulises osas uuendamiseks. Lõplikult 2020. aastal valmivas e-keskkonnas on kliendile edaspidiselt tagatud tema maksu- ja tolliasjadest parem ülevaade ja mugavad kasutusvõimalused. Keskkonnas pakutavaid teenuseid saavad sobiva autentimisvahendi korral edaspidi kasutada kõik ELi kodanikud.

„Uues iseteeninduskeskkonnas uuendame täielikult kasutajakogemust, võimaldades väga lihtsalt ja turvaliselt e-teenustesse sisse logida ja neid kasutada,“ selgitas MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmann. Muuhulgas võtab valmiv arendus Reitmanni sõnul arvesse ka 2018. aasta sügisest Euroopa Liidus kehtima hakkavat nõuet (eIDAS), et ELi kodanikud saavad sobiva autentimisvahendi korral sisse logida ja kasutada MTA e-teenuseid.  

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul on tegemist märgilise sammuga e-maksuameti/e-tolli ajaloos. "Cybernetica jaoks on kandev roll MTA uue iseteeninduskeskkonna arenduses suur tunnustus. Meil on hea meel, et pikaajaline koostöö maksu- ja tolliametiga jätkub sedavõrd oluliste arenduste raames ning me saame anda oma panuse strateegiliste e-teenuste arengusse, milledel on suur mõju ühiskonnale tervikuna. E-maksuamet oli üks esimesi e-Eestile kuulsust toonud lahendusi, uue keskkonnaga saame taas olla suunanäitajaks nii Euroopas kui mujal maailmas," rääkis Väärtnõu.

Neli isikuhalduse arenduslepingut puudutavad kasutajate autentimist, ühistel alustel e-keskkonna kasutajate andmete haldamist. Samuti isikute haldamist selliselt, et nii füüsilised kui juriidilised isikud saaksid hoolimata oma asukohamaast kasutada samal tasemel ja mugavusastmega teenuseid. Ka on plaanis võtta kasutusele pääsuõiguste ja volituste süsteem, mis võimaldab efektiivsemalt administreerida e-maksuameti/e-tolli kasutajate õigusi teenuste kasutamiseks.

Arenduse aeg on kaks aastat. Uutmoodi sisselogimine on kliendile võimalik juba 2018. aasta septembri alguses, täiendavad mugavusvõimalused saavad valmis 2019. aasta kevadel. 

Lepingute maht on 2,6 miljonit eurot, sellest 1,9 miljoni euroga toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Allikas: Maksu- ja tolliamet

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Uudised

Tööriistad