Raamatupidajate mediaanpalk langeb kiirelt

Palk
Raamatupidajate mediaanpalk aprillis

Vastavalt hiljuti läbi viidud tööturu-uuringutele valitseb arvestusalal tööjõu üleküllus. Probleemi lahendamiseks on riik otsustanud rakendada erinevaid otsustavaid meetmeid. Loe, millised on raamatupidajaid ootavad arengud ja ohud.

Raamatupidajate mediaanpalk langeb järgmistel kuudel väga kiiresti. Vastavalt valitsuse regionaalse arengu kavale hakkavad siin rohkem koostööd tegema rahandus- ja keskkonnaministeerium, kes töötavad koos raamatupidajate esindusorganisatsioonidega välja mediaanpalkide raiemahud. Programmi katsetatakse esmalt Alutaguse kandis, kus on rohkem küpseid metsi ja mediaanpalke, nii et sealsetel raamatupidajatel tasub olla ettevaatlik, et mitte langeva mediaanpalgi alla jääda!

Lisaks puudutab raamatupidajaid otseselt valitsuse plaan viia erinevad riigiasutused Tallinnast välja. Nimelt otsustati astuda veel sammuke edasi ning viia Maksu- ja tolliamet juba aprillis endast välja. Ameti uus aadress ja kontaktid täpsustuvad lähiajal, nii et varuge kannatust.

Tööinspektsioon hoiatab aga raamatupidajaid mitmete tööl varitsevate ohtude eest. Nimelt on sagenenud kontorites paberihundirünnakud ning inspektsiooni nõustajad soovitavad paberihunte toita korrapärasemalt ja mitte kõiki hävitamisele kuuluvaid lepinguid ja dokumente vaid korra kuus hundile sööta. Ka tuleb paberihuntide ümber ehitada euronõuetele vastavad tarandikud ja märgistada need hoiatussiltidega.

RIA teatab, et sagenenud on kübarrünnakud raamatupidajatele. Näiteks langes üks Tarvastu raamatupidaja väga ränga kübarrünnaku ohvriks ning peab nüüd iga päev istuma arvuti taga, moest läinud vildist kübar peas.

Lõpetuseks ka üks positiivne uudis – nimelt on riik otsustanud hakata raamatupidajate tervise eest rohkem hoolitsema ja istuvast tööst tingitud tervisehädasid ennetama. Selleks kehtestatakse järgmisest aastast 6003-astmeline tulumaksutrepp ning korraldatakse mitmeid trepijookse ja muid spordisündmusi, mida saab 100.- euro ulatuses kvartalis ka maksuvabalt hüvitada. Et vältida ülekoormust ja traumasid, tasub hakata varakult treenima. Esimesed raamatupidajate trennirühmad on juba avatud Rahandusministeeriumi juures.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad