Raamatupidajate mediaanpalk langeb kiirelt

Palk
Raamatupidajate mediaanpalk aprillis

Vastavalt hiljuti läbi viidud tööturu-uuringutele valitseb arvestusalal tööjõu üleküllus. Probleemi lahendamiseks on riik otsustanud rakendada erinevaid otsustavaid meetmeid. Loe, millised on raamatupidajaid ootavad arengud ja ohud.

Raamatupidajate mediaanpalk langeb järgmistel kuudel väga kiiresti. Vastavalt valitsuse regionaalse arengu kavale hakkavad siin rohkem koostööd tegema rahandus- ja keskkonnaministeerium, kes töötavad koos raamatupidajate esindusorganisatsioonidega välja mediaanpalkide raiemahud. Programmi katsetatakse esmalt Alutaguse kandis, kus on rohkem küpseid metsi ja mediaanpalke, nii et sealsetel raamatupidajatel tasub olla ettevaatlik, et mitte langeva mediaanpalgi alla jääda!

Lisaks puudutab raamatupidajaid otseselt valitsuse plaan viia erinevad riigiasutused Tallinnast välja. Nimelt otsustati astuda veel sammuke edasi ning viia Maksu- ja tolliamet juba aprillis endast välja. Ameti uus aadress ja kontaktid täpsustuvad lähiajal, nii et varuge kannatust.

Tööinspektsioon hoiatab aga raamatupidajaid mitmete tööl varitsevate ohtude eest. Nimelt on sagenenud kontorites paberihundirünnakud ning inspektsiooni nõustajad soovitavad paberihunte toita korrapärasemalt ja mitte kõiki hävitamisele kuuluvaid lepinguid ja dokumente vaid korra kuus hundile sööta. Ka tuleb paberihuntide ümber ehitada euronõuetele vastavad tarandikud ja märgistada need hoiatussiltidega.

RIA teatab, et sagenenud on kübarrünnakud raamatupidajatele. Näiteks langes üks Tarvastu raamatupidaja väga ränga kübarrünnaku ohvriks ning peab nüüd iga päev istuma arvuti taga, moest läinud vildist kübar peas.

Lõpetuseks ka üks positiivne uudis – nimelt on riik otsustanud hakata raamatupidajate tervise eest rohkem hoolitsema ja istuvast tööst tingitud tervisehädasid ennetama. Selleks kehtestatakse järgmisest aastast 6003-astmeline tulumaksutrepp ning korraldatakse mitmeid trepijookse ja muid spordisündmusi, mida saab 100.- euro ulatuses kvartalis ka maksuvabalt hüvitada. Et vältida ülekoormust ja traumasid, tasub hakata varakult treenima. Esimesed raamatupidajate trennirühmad on juba avatud Rahandusministeeriumi juures.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad