Soome maksuametil on uus e-teenus

Soome maksud
Soome maksuamet tõi välja uudse e-teenuse

Soome maksuamet avab uue e-teenuse OmaVero ning seni erinevates kanalites olnud e-teenused viiakse järk-järgult aastatel 2017-2019 üle OmaVerosse. Christer Haimi selgitab, mida uuendus endaga kaasa toob.

Esimese etapina viidi 2017. aasta alguses OmaVerosse üle varasemalt kasutuses olnud Verotili-teenuse funktsionaalsus. OmaVerosse ei viidud üle varasemalt esitatud maksudeklaratsioonide arhiivi ja maksukonto väljavõtteid. Esitatud maksudeklaratsioonide andmed on OmaVeros kajastatud alates 2012. aastast ja varasema maksukonto väljavõtte asendab OmaVero kokkuvõte, mis genereeritakse kuu viimasel päeval. OmaVero kokkuvõttes kajastatakse maksustamisperioodil toimunud sündmusi, infot puuduvate maksudeklaratsioonide ja maksuvõlgade kohta ning otsuseid määratud hilinemismaksude kohta tulenevalt maksudeklaratsioonide hilisemast esitamisest. Varasem e-teenus Verotili jääb vaatamiseks avatuks ning sealt on võimalik vaadata ning trükkida maksukonto väljavõtteid ja esitatud maksudeklaratsioone.

Lisaks eeltoodule avaldatakse OmaVeros osa kirjavahetusest ja maksuotsustest, mis on seotud deklareeritud maksudega, maksuameti kliendiregistriga või maksude tasumisega. Kirjavahetus avalikustatakse ka 2016. aasta kohta. Kõik kirjad on esialgu lugemata staatuses sh ka 2016. aasta omad. Samuti on võimalik samas keskkonnas vastata maksuameti selgitustaotlustele.

OmaVero keskkonnas saab esitada ka pangakonto numbri infot. Alates 2017.a veebruarikuust on ettevõtetel ja käibemaksukohustuslastel kohustuslik pangakonto numbri esitamine maksuametile elektrooniliselt OmaVero teenuse kaudu. Paberil esitamine on võimalik ainult erijuhtudel.

OmaVero kasutuselevõtt tõi kaasa ka viitenumbrite muutuse. Kehtima jäid ka vanad viitenumbrid, kuid uued viitenumbrid tuleks kasutusele võtta esimesel võimalusel 2017. aasta jooksul. Uue viitenumbriga on võimalik tutvuda OmaVero keskkonnas.

OmaVerosse on võimalik siseneda samadel tingimustel nagu varasemalt. Verotili-teenuse sisenemisel kasutatud KATSO-volitused kehtivad samuti OmaVeros. Kasutajarollides toimuvad mõningased muutused sh. rolli nimetused ning OmaVero keskkonnas on kuvatud rohkem infot võrreldes varasema keskkonnaga.

Kokkuvõttes on tegemist väga laiaulatusliku muudatuse esimese etapiga, mis toob esialgu endaga kaasa mõnevõrra segadust. Eks iga uus asi on kasutajale harjumatu ja vastumeelne ning alguses ilmnevad süsteemi kitsaskohad võivad tekitada pahameelt uue infosüsteemi vastu. Pikemas perspektiivis on tegemist ikkagi väga positiivse arenguga ja loodetavasti saame peagi kasutada sama head maksuameti e-teenust, mida oleme harjunud juba aastaid kasutama Eesti maksuameti e-teenuseid kasutades.

Osale arutelus

  • CH Konsultatsioonid juhataja Christer Haimi

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad