Professionaalsed raamatupidajad muudavad majanduse tugevamaks

Sven Sester
Rahandusminister Sven Sester raamatupidajate päeva konverentsil 2016

Rahandusminister Sven Sester sõnas raamatupidajate päeva konverentsil , et nii riik kui kliendid vajavad heade juhtimisotsuste tegemiseks ka tulevikus kvaliteetset raamatupidamisinfot ja ettevõtjad vajavad muutuste omaksvõtul ja nende potentsiaali ärakasutamisel professionaalset tuge. Ja seda tuge saavad anda professionaalsed raamatupidajad.

Rahandusministrina, kes vastutab riigi rahaasjade ja raamatupidamise eest, kinnitan, et riigi rahaasjad on jätkuvalt korras ja ka meie audiitor Riigikontroll on öelnud, et meie aruanded kajastavad riigi tegevust ja majandusseisu õigesti ja õiglaselt. Meie eelarve on koostatud väikese struktuurse ülejäägiga. Mõõduka nominaalse defitsiidiga me püüame meie majandust lisaks otsestele majanduskasvu toetavatele meetmetele ka fiskaalselt stimuleerida. Riigi laenukoormust me suurendada ei soovi, sest meie miinuseid ei pea maksma meie lapsed, kes tahavad suureks saades ise otsuseid teha, mitte olla vanemate tehtud otsuste lõksus. Seetõttu oleme me Eestis ajanud ja ajame ka edaspidi konservatiivset eelarvepoliitikat.

Viimase aja märgilisemaid muudatusi raamatupidamisvaldkonnas on täielik üleminek e-arvetele kõigis ettevõtete ja valitsuse vahelistes arveldustes. Ilmselt saab see otsus suunanäitajaks ka ettevõtete vahelistele protsessidele. Samuti võtame seaduses 21. sajandile kohase positsiooni, et ka algdokumendid ja raamatupidamisregistrid on üldjuhul masinloetavad, et hoida kokku inimeste tööaega, loodust ja teha protsessid maksimaalselt läbipaistvaks ja kasutajasõbralikuks. Toimuvat protsessi saab kirjeldada kui intelligentsete raamatupidamissüsteemide ja -programmide arengut, mis kokkulepitud protokolli nagu nt e-arve või e-kviitungi standard vahendusel suudavad omavahel inimese sekkumiseta suhelda.

Raamatupidajate tööpõld selle tõttu ei kao vaid muutub. Nii riik kui kliendid vajavad heade juhtimisotsuste tegemiseks ka tulevikus kvaliteetset raamatupidamisinfot ja ettevõtjad vajavad muutuste omaksvõtul ja nende potentsiaali ärakasutamisel professionaalset tuge. Ja seda tuge saavad anda professionaalsed raamatupidajad. Kutsun teid ka edaspidi heas koostöös muutma meie ettevõtluskeskkonda paremaks, läbipaistvamaks ja usaldusväärsemaks, et anda Eesti majandusele hoogu juurde. See parandab kõigi inimeste elatustaset ja toob ka raamatupidajatele uut tööd ja leiba.

Konverents Raamatupidajate päev 2016

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad