Muudatused õigusaktides

Liisi Kents
Advokaat Liisi Kents käsitleb viimaseid õigusaktide muudatusi

Alljärgnevalt käsitleme viimaseid õigusaktide muudatusi

SEADUSED

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest tulenev avaliku teenistuse seaduse muutmise seadus

Vastu võetud 28.09.2016, jõustunud 16.10.2016 (RT I, 06.10.2016, 1)

Seadusega muudetakse ajutiselt avaliku teenistuse seadust seoses Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi ülesande täitmisega. Seaduses nähakse ette erisused ametnikele, kes täidavad Eesti eesistumisega seotud teenistusülesandeid.

Euroopa Liidu eesistumise eelselt ja eesistumise ajaks luuakse personali paindlikumaks värbamiseks erisus, mille kohaselt võib ametniku määratud ajaks teenistusse nimetada ilma konkursita. Intensiivse tööperioodi ja suurenenud töökoormuse kompenseerimiseks ning ametnike motiveerimiseks nähakse ette lisapuhkuse andmise võimalus ja võimalus maksta kehtivast korrast suuremat lisatasu.

Kõik seadusesse viidavad erisused puudutavad vaid neid ametnikke, kes täidavad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud teenistusülesandeid.

MÄÄRUSED

Riiklike maksude maksuhalduri poolt hallatavate nõuete ja kohustuste arvestusse kandmise, tasumise ja tagastamise kord

Vastu võetud 13.09.2016, jõustunud 01.10.2016 (RT I, 20.09.2016, 6)

Määruse väljatöötamise vajadus tulenes Euroopa Liidu nüüdisajastatud tolliõiguse kehtima hakkamisest alates 2016. a 1. maist, kui hakati kohaldama Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) nr 952/2013, millega kehtestati Euroopa Liidu tolliseadustik.

Määruse muudatusega hõlmatud muudatused on kahte liiki – ettemaksukontoga seotud muudatused ja tolliseadustiku jõustumisega seotud muudatused.

Ettemaksukontoga seonduvad muudatused puudutavad termini „saldo” kaotamist, sest ettemaksukonto saldoga võrdlus ei ole piisav arvestuskande tegemiseks, kuna osa sellest ettemaksust võib olla juba broneeritud. Lisaks on lihtsuse ja arusaadavuse huvides määruse sõnastust muudetud nii, et isikule oleks selge, mis tingimustel arvestuskanne tehakse, et tema kaup vabastataks.

Uue tolliseadustiku jõustumisega seoses muudetakse ja sõnastatakse uuesti määruse viies peatükk, milles ajakohastatakse ja parendatakse sõnastust ning asendatakse läbivalt termin „tähtaja pikendamine” tolliseadustikuga kasutusele võetud terminiga „tähtaja edasilükkamine”.

Osale arutelus

  • Liisi Kents, advokaadibüroo Entsik & Partnerid advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts – Raamatupidamistarkvara Sinu ettevõttele

SmartAccounts on veebipõhine raamatupidamistarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja kasutajamugavus. SmartAccounts raamatupidamistarkvara kasutavad nii ettevõtted, kellel on mõned kanded kuus kui ka ettevõtted, kes väljastavad sadu müügiarveid päevas.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

HANZA SSC Tartu otsib RAAMATUPIDAJAT

HANZA SSC Tartu OÜ

19. märts 2018

Uudised

Tööriistad