Muudatused õigusaktides

Liisi Kents
Advokaat Liisi Kents käsitleb viimaseid õigusaktide muudatusi

Alljärgnevalt käsitleme viimaseid õigusaktide muudatusi

SEADUSED

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest tulenev avaliku teenistuse seaduse muutmise seadus

Vastu võetud 28.09.2016, jõustunud 16.10.2016 (RT I, 06.10.2016, 1)

Seadusega muudetakse ajutiselt avaliku teenistuse seadust seoses Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi ülesande täitmisega. Seaduses nähakse ette erisused ametnikele, kes täidavad Eesti eesistumisega seotud teenistusülesandeid.

Euroopa Liidu eesistumise eelselt ja eesistumise ajaks luuakse personali paindlikumaks värbamiseks erisus, mille kohaselt võib ametniku määratud ajaks teenistusse nimetada ilma konkursita. Intensiivse tööperioodi ja suurenenud töökoormuse kompenseerimiseks ning ametnike motiveerimiseks nähakse ette lisapuhkuse andmise võimalus ja võimalus maksta kehtivast korrast suuremat lisatasu.

Kõik seadusesse viidavad erisused puudutavad vaid neid ametnikke, kes täidavad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud teenistusülesandeid.

MÄÄRUSED

Riiklike maksude maksuhalduri poolt hallatavate nõuete ja kohustuste arvestusse kandmise, tasumise ja tagastamise kord

Vastu võetud 13.09.2016, jõustunud 01.10.2016 (RT I, 20.09.2016, 6)

Määruse väljatöötamise vajadus tulenes Euroopa Liidu nüüdisajastatud tolliõiguse kehtima hakkamisest alates 2016. a 1. maist, kui hakati kohaldama Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) nr 952/2013, millega kehtestati Euroopa Liidu tolliseadustik.

Määruse muudatusega hõlmatud muudatused on kahte liiki – ettemaksukontoga seotud muudatused ja tolliseadustiku jõustumisega seotud muudatused.

Ettemaksukontoga seonduvad muudatused puudutavad termini „saldo” kaotamist, sest ettemaksukonto saldoga võrdlus ei ole piisav arvestuskande tegemiseks, kuna osa sellest ettemaksust võib olla juba broneeritud. Lisaks on lihtsuse ja arusaadavuse huvides määruse sõnastust muudetud nii, et isikule oleks selge, mis tingimustel arvestuskanne tehakse, et tema kaup vabastataks.

Uue tolliseadustiku jõustumisega seoses muudetakse ja sõnastatakse uuesti määruse viies peatükk, milles ajakohastatakse ja parendatakse sõnastust ning asendatakse läbivalt termin „tähtaja pikendamine” tolliseadustikuga kasutusele võetud terminiga „tähtaja edasilükkamine”.

Osale arutelus

  • Liisi Kents, advokaadibüroo Entsik & Partnerid advokaat

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad