Eesti audiitorteenuste turg kasvab

Audiitorteenuste turg
Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu

Audiitorteenuste osakaal Eesti audiitorfirmade kogukäibest kahaneb aasta-aastalt, ent üha enam pakutakse erinevaid professionaalseid lisateenuseid. Kasvab ka audiitorfirmade töötajate arv.

Perioodil juuli 2015-juuni 2016 kasvas audiitorteenuste käive Eestis 3,7%, ulatudes 26,2 miljoni euroni (juuli 2014 – juuni 2015: 25,3 miljonit eurot). Suurim osa käibe kasvust tuli keskmiste ja väikeste  audiitorfirmade segmendilt, kelle turuosa on 48% (viie suurima audiitorfirma, audiitorteenuste aastatuluga üle miljoni euro, turuosa on 52%). Teistest oluliselt kiirema käibe kasvuga on audiitorfirmad, kes on võtnud kasutusele kaasaegse auditeerimistarkvara.

Audiitorteenuste osakaal Eesti audiitorfirmade kogukäibest kahaneb aasta-aastalt ning ulatus tänavu napi kahe kolmandikuni sektori 39 miljoni eurosest kogukäibest (mis kasvas aastaga + 7%). Kogukäibe kiire kasv erinevate professionaalsete lisateenuste arvelt näitab audiitorfirmade võimekust pakkuda oma klientidele lisaväärtust väljaspool standardset audiitorteenust ning klientide kasvavat vajadust usaldusväärsete ärinõustamisteenuste järele.

Aastaga kasvas audiitorfirmade töötajate arv 7% s.h audiitorteenuseid osutavate töötajate arv 8% (ületades vastavalt 700 ja 500 inimese piiri) ning audiitorteenuste osutamisele kulunud aeg 9%. Audiitorkogu president Märt-Martin Arengu sõnul võimaldab see üldistada, et sama töö tegemiseks kulutasid audiitorid eelmise aastaga võrreldes oluliselt rohkem inimressurssi ning seega on auditi turu kasvu suurimaiks võitjateks auditi ja muude kindlustandvate töövõttude tellijad.

Audiitorfirmade käibe ja auditi turu analüüs põhineb audiitorettevõtjate kohustuslikel tegevusaruannetel, mis esitatakse iga aasta augustis 12-kuulise aruandlusperioodi (1. juuli- 30. juuni) kohta.

Audiitorkogu on Eesti audiitorite kutseühendus, mille missiooniks on Eesti ettevõtluskeskkonna usaldusväärsuse suurendamine. Audiitorkogu on avalik-õiguslik juriidiline isik, mille liikmeskonna moodustavad kõik Eestis tegutsemise õigust omavad enam kui 350 vandeaudiitorit ja üle 150 audiitorettevõtja.

Audit ja audiitorteenus: raamatupidamise aastaaruande kohustuslik audit on levinuim ja tuntuim audiitorteenus, auditi teostamise tasud moodustavad valdava enamuse (83%) audiitorfirmade audiitorteenuste kogutulust. Lisaks auditile loetakse audiitorteenusteks ka mitmeid erinevaid rahvusvaheliste standardite alusel teostatavaid audiitorite kindlustandvaid töövõtte, näiteks rahandusinformatsiooni ülevaatus ja tehingute seaduslikkuse kontroll.

Osale arutelus

  • Andres Hurt, Audiitorkogu kantsler

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad