Kvaliteedi loomine pakendiaruandluses

Raimond Kadak
Raimond Kadak annab nõu kvaliteedi tagamiseks pakendiaruandluses

Üle kümne aasta on pakendiettevõtjatel olnud kohustus pidada pakendimaterjali massi üle arvestust pakendite liikide ja pakendi materjalide kohta. Kui ettevõte tegeleb toodete pakendamisega, siis kajastub aruandluses kogu pakendamiseks kasutatud materjal, olenemata sellest, kas kaup jääb Eestisse või mitte.

Üle kümne aasta on pakendiettevõtjatel olnud kohustus pidada pakendimaterjali massi üle arvestust pakendite liikide ja pakendi materjalide kohta. Kui ettevõte tegeleb toodete pakendamisega, siis kajastub aruandluses kogu pakendamiseks kasutatud materjal, olenemata sellest, kas kaup jääb Eestisse või mitte.

Pakendiaruandlusse tuleb kaasata ka väljastpoolt Eestit tarnitud kauba pakendimass. Eestist ostetud pakendatud kaupu aruandesse ei kaasata.

Pakendiettevõtja, kes laseb turule pakendatud kaupa pakendimassiga rohkem kui viis tonni aastas, peab korraldama pakendiauditi. Väiksemas koguses pakendite turule laskjad, kellel ei ole pakendiauditi kohustust, peavad jätkuvalt pidama oma pakendite üle jooksvalt arvestust.

Levinud vead pakendiaruande koostamisel

Viimase aasta kogemuse põhjal on ettevõtjate suhtumine pakendivaldkonda olnud aktiivsem, võimalik on teha ülevaade levinumatest puudustest.

– puuduvad pakendimaterjalide kirjeldus (kile, paberi või plasti olemasolu või nende osakaal);

– puudub info veo- ja rühmapakendi olemasolu või proportsiooni kohta müügipakendi suhtes.

Kuidas luua korrektsed pakendiandmed

Kaalumiste ja vaatluste intervall sõltub kaubapakendi ja tarnekoguste muutusest. Tavapäraselt on suuremas muutuses veopakend, mida on võimalik kaardistada vaid vahetult kauba saabumisel.

Hästikorraldatud ja kinnistunud pakendirutiinidega ettevõtte puhul on aruandluse korraldamine sujuv. Kui seda teha mõistlike kuludega, tekib pakendiandmete puhul vigu harvem.

Pakendid ja nende andmete kogumise viis tuleks kirjeldada pakendi sise-eeskirjas. Nii tuleks ettevõtetes kaardistada kogu pakend ja pakendiprotsessidega seonduv ning seda kirjeldada.

Kui lisada kirjeldatud protsesside puhul ka vastutusalad, formeerubki pakendi sise-eeskiri.

Peamised sise-eeskirjades kirjeldamist vajavad töörollid:

– pakendite kaardistaja, andmesisestaja;

– pakendi muudatuste kaardistaja, pakendiandmete korrigeerija;

– aruande koostaja, esitaja;

– järelevalve.

Pakendiettevõtjate suhtumise pakendivaldkonda määrab paljuski ära missioonitunne keskkonnasäästlikkuse mõistes ja seaduskuulekus.

Osale arutelus

  • Raimond Kadak, A-Tolliagentuur OÜ juhatuse esimees

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad