Läti maksuameti juht pani lauale lahkumisavalduse

Läti maksuamet
Läti maksuameti juht pani lauale lahkumisavalduse

Läti maksuameti peadirektor Inara Petersone astus täna ametist tagasi, tuues põhjenduseks talle avaldatud surve ning maksuameti ja tema vastase laimukampaania, vahendas Läti meedia.

Eile teatas Läti meedia, et riigi maksuameti juht Petersone esitas lahkumisavalduse, mille rahandusminister Dana Reizniece-Ozola tagasi lükkas. „Palusin Petersonel oma otsust kaaluda, sest praegu pole selliseks sammuks õige aeg. Kuid ma mõistan, et Petersone on suure surve all. Rahustasin teda, et ta võib igas olukorras arvestada minu toetusega. Loodan, et Petersone muudab meelt,“ vahendas Läti raadio eile öeldut. Minister lisas veel, et Petersone algatatud reforme toetab lisaks talle ka suur hulk Läti ettevõtjaid.

Täna keskpäeval antud pressikonverentsil aga teatas Petersone siiski oma lahkumisest – tema sõnul ei ole Läti praegusel valitsusel ühtse meeskonnana eesmärki ning ta ei näe ka võimalust, kuidas neid eesmärgile viia, selgitas ta. „Paljud asjad valitsuses näivad eesmärgitud, kuid mul ei ole võimalust seda muuta,“ vahendas Läti raadio Petersone sõnu.

Rahandusminister Reizniece-Ozola ütles Läti raadiole, et tema soov oleks Petersone jätkamine, kuna ta on algatanud rea reforme maksuameti töö hõlbustamiseks, sealhulgas maksupolitsei loomine ja sisejulgeoleku teenistuse tugevdamine. Läti peaminister Maris Kucinskis aga kommenteeris intervjuus Läti televisioonile, et mõistab inimlikult Petersone otsust ning et tema algatatud muudatustesse maksuametis võisid mõned alluvad suhtuda vaenulikkusega.

Petersone rõhutas, et tal on elus aeg midagi muuta ning et äraminek ei ole seotud psühholoogilise surve või ähvardustega.

Maksuameti juhina sattus Petersone ja tema juhitud amet hiljuti suure anonüümse laimukampaania alla. Tundmatud, kes nimetasid ennast „maksuameti töötajateks“, lekitasid meediasse infot Petersonele kuuluva vara kohta ning süüdistasid teda üle võimete elamises. Eelmisel reedel Läti raadiole antud intervjuus nentis Petersone, et riiklik maksuamet on viimastel kuudel rünnaku all, eriti sotsiaalmeedias, kus inimesed saavad oma frustratsiooni välja elada, sõimates makse ja maksuametit.

Uue peadirektori leidmiseni jääb Petersone ametisse veel kuuks ajaks, vahendas infoagentuur LETA.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Stoneridge is looking for an ACCOUNTANT

Stoneridge Electronics AS

11. märts 2018

Sarkop otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Sarkop AS

21. märts 2018

Uudised

Tööriistad