Uus e-MTA sai rahastusvõimaluse

E-maksuamet
Uuele e-MTAle avanes rahastusvõimalus

Maksu- ja tolliametil on käsil mahukas e-iseteeninduskeskkonna uuendamine, mille eesmärk on lihtsustada maksude tasumist ja maksuhalduriga suhtlemist. Uurisime, millises järgus arendusprotsess on ja millal on kavas avada esimesed uuenduskuuri läbinud e-teenused.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Lauritsa sõnutsi on lähiajal lõppemas esimene hange, millega saadakse paika arendus, milline saab e-MTA ülesehituselt olema, kuidas teenused on kõige paremini kättesaadavad ning kuidas see kõik hakkab kliendi jaoks välja paistma. Eelmisel nädalal sai MTA ka kinnituse Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, kes kiitis heaks ideed e-keskkonna kaasajastamiseks ning avas võimaluse taotleda 6 miljonit eurot Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Esimesed arendused, mis saavad rahastatud nendest vahenditest, on seotud e-MTA uue disaini ja ühtse kasutusloogika rakendamisega ning isikuandmete haldamisega. Hanked on kavas välja kuulutada juuni esimeses pooles. „Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on esimesed maksu- ja tolliameti teenused uues kujunduses maksumaksjale avatud juba sellel aastal. Uute teenuste disainimisel ja testimisel soovime kaasata ka e-MTA kasutajaid, et teenused vastaks nende ootustele,“ selgitas Laurits.
Uue e-MTA ametlik eeldatav avamine on 01.01.2018.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe kirjutas Raamatupidamise Praktikus, et tulevikus on e-MTA keskkond, mis ainult ei kogu andmeid, vaid mille põhieesmärk on anda ettevõtjale maksude tasumise kohta infot, samuti selle kohta, kas maksukäitumises võib olla riske, mille lahendamiseks saab maksuhaldurilt nõu küsida. Ettevõtja saab võrrelda ka oma majandusnäitajaid sama tegevusvaldkonna ja piirkonna ettevõtjatega. 
„Tahame ehitada e-MTA ettevõtja abimeheks, et maksude tasumine oleks veelgi lihtsam ning edaspidi saaks nutivahendis elementaarsed asjad tehtud ja maksukohustuse täitmisel nõu reaalajas. Selleks ootame kõikidelt senistelt kasutajatelt julgeid ja lennukaid mõtteid, kuidas tulevikus maksuhalduriga elektrooniliste kanalite abil suhelda ning milliseid täiendavaid lahendusi või mugavusi kliendid ise ootavad,“  avas Veermäe projekti tagamaid.

Loe ka:
Palgaandmete esitamine muutub automaatseks
Maksu- ja tolliameti uus iseteeninduskeskkond e-mta

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad