Välismaalaste seaduse ja palgakoefitsendi muudatused

Välismaalaste seadus
Välismaalaste seaduse uus redaktsioon vähendab palgakoefitsenti

Kaubandus-Tööstuskoda teeb ülevaate välismaalaste seaduse muutmise eelnõust, millega plaanitakse vähendada välismaalaste 1,24-kordset palgakoefitsienti tööandja tegevusala keskmise palgani.

Mis on muudatuste eesmärk?
Muudatustega võetakse Eesti õigusesse üle kaks EL direktiivi: direktiiv 2014/36/EL kolmandate riikide kodanike hooajatöötajatena riiki sisenemise ja seal viibimiste tingimuste kohta ning direktiiv 2014/66/EL kolmandate riikide kodanike liikmesriiki sisenemise ja seal elamise tingimuste kohta ettevõtjasisese üleviimise korral.

Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad eelkõige neid ettevõtjaid, kes võtavad tööle ajutist tööjõudu kolmandatest riikidest.

Mis on olulisemad muudatused?

  • Eelnõuga kaotatakse 1,24-kordne palgakoefitsiendi nõue. Edaspidi tuleb välismaalasele maksta tasu, mille suurus on vähemalt võrdne tööandja tegevusala aasta keskmise brutokuupalgaga. Kui tegevusala keskmine palk on kõrgem Eesti keskmisest palgast, tuleb välismaalasele maksta vähemalt Eesti keskmist palka.
  • Laiendatakse välismaalaste lühiajalise Eestis töötamise võimalusi. Kui hetkel võivad välismaalased Eestis lühiajaliselt (ilma elamisloata) töötada kuni 180 päeva aasta jooksul, siis eelnõu kohaselt pikeneb see aeg 270 päevani. Kui kehtivas seaduses on kirjas loetelu, millal on lubatud välismaalasel Eestis lühiajaliselt töötada, siis eelnõuga kaotatakse selline loetelu. See tähendab, et edaspidi võivad kõik välismaalased Eestis lühiajaliselt töötada sõltumata nende töö iseloomust.
  • Luuakse ettevõttesiseselt üleviidud töötaja elamisluba, mis lihtsustab ettevõttesiseselt üleviidud töötajate Eestis elamist ja töötamist ning liikmesriikide vahel liikumist ettevõttesisese üleviimise eesmärgil. Selline elamisluba on ette nähtud töötajale, kelle väljaspool EL-i paiknev tööandja saadab ettevõttesise üleviimise raames tööle Eestisse ja teistesse liikmesriikidesse kindlaksmääratud ajaks. Tingimus on, et Eestis paiknev äriühing kuuluks väljaspool EL-i paikneva äriühinguga samasse kontserni või oleks äriühingu filiaal. Sellise elamisloa saab anda välismaalasele, kes töötab ettevõttesisese üleviimise raames äriühingus spetsialistina, juhtivtöötajana või praktikandina.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?
2016. aasta 30. septembril

Kui teil on küsimusi või ettepanekuid välismaalaste seaduse muudatuste osas, siis on need oodatud hiljemalt 18. aprilliks e-posti aadressile marko@koda.ee. Ettevõtjatelt laekunud tagasiside põhjal koostame kaubanduskoja seisukoha, mille edastame siseministeeriumile.

Välismaalaste seaduse muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:
Eelnõu
Seletuskiri
Määruste kavandid

Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda

Osale arutelus

  • Kaubandus-Tööstuskoda

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad