Nullbürokraatia vähendab raamatupidajate koormust

Nullbürokraatia
Nullbürokraatia projekt

Nelja ministri ühisalgatusena sündinud nullbürokraatia projekt tõi riigile 252 ettepanekut, mis muudavad ettevõtjate riigiga suhtlemist senisest lihtsamaks ja vähem koormavaks. Kolme aasta jooksul on kavas kaotada või leevendada 164 bürokraatlikku nõuet.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal, ettevõtlusminister Liisa Oviir, rahandusminister Sven Sester ja riigihaldusminister Arto Aas kutsusid sügisel oma ühispöördumisega ettevõtlusorganisatsioone tegema ettepanekuid, kuidas vähendada halduskoormust.

Organisatsioonid saatsid 252 ettepanekut, mis saadeti vastutavatele ministeeriumitele analüüsimiseks ning hindamiseks, kas või millistel tingimustel saab ideed ellu viia. Ministrid kinnitasid möödunud nädalal koos ettevõtjate esindajatega, ettepanekud, mida on võimalikud täielikult või osaliselt ellu viia. Kolme aasta jooksul on kavas kaotada või leevendada 164 bürokraatlikku nõuet. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium viib täielikult ellu iga teise tehtud ettepaneku ning osaliselt iga neljanda ettepaneku (kokku 78%).

Vastu võetud ettepanekutest suur osa puudutab otseselt ka raamatupidajate tööd: nii näiteks on plaanis vähendada statistikaaruandeid ja erinevate deklaratsioonide esitamise vajadust ning luua keskne ja ühtne andmekogu, kuhu ettevõtja saab kõik oma andmed saata.

Järgmiste sammudena koostab iga ministeerium bürokraatia vähendamise kava ja IT-arenduste plaani. Ettepanekute elluviimiseks ning uute ettepanekute kogumiseks ja analüüsimiseks teeb majandus- ja taristuminister valitsusele ettepanku rakkerühma moodustamiseks. Luuakse ka veebipõhine võimalus bürokraatia vähendamise ettepanekute pidevaks esitamiseks ning korraldatakse koostöös ettevõtjatega ettepanekute regulaarne kogumine.  

Kaubandus-Tööstuskoja juhi Mait Paltsi sõnutsi on riik teinud suure sammu ettevõtjate poole, kui ellu viiakse koja 62 ettepanekust 49. „Paljud meie ettepanekud puudutavad erinevate aruandlusvormide ühildamist ja erinevate andmete esitamisel dubleerimise kaotamist. Üks meie ettepanek oli näiteks see, et tulevikus on ettevõtjatel võimalik ettevõtjaportaali kaudu esitada vajalikud andmed riigiasutustele ilma korduvalt erinevatesse keskkondadesse sisse logimata. See tähendab, et olekski vaid üks keskne portaal ettevõtja jaoks. Selle kohta on riik öelnud, et see on teostatav. Tegime ettepaneku ka sõidupäevikute kaotamiseks ja pakendiaruande auditeerimise kohustusest loobumiseks, kuid need teemad on veel ministeeriumite laual ja töö nendega käib. Loodame ka siin positiivset tulemust,“ kommenteeris Palts.

Kõigi ettepanekutega saab tutvuda Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koduleheküljel: https://www.mkm.ee/et/nullburokraatia

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad