Fitek tahab Eesti tehnoloogia viia Euroopasse

Karl-Eric Schneider
Fiteki tegevjuht Karl-Eric Schneider

OpusCapita järglane Fitek liigub e-arveldamise juurest finantseeringute automatiseerimise ja müügiarvete finantseerimiseni ning tahab jõuda siin arendatavate teenustega ka Euroopa turule.

Alates 15. veebruarist Balti turul tegutsev Fitek on Soome Posti Gruppi kuulunud OpusCapita järglane ja selle põhitegevus on ettevõtete finantsprotsesside automatiseerimine ja e-arvelduslahenduste pakkumine. Ettevõtte omanik on era- ja riskikapitaliettevõte BaltCap.

Fiteki tegevjuht Karl-Eric Schneider selgitab, et Fitek pakub ettevõtetele lahendusi, millega saab märgatavalt vähendada finantsprotsessidele kuluvaid ressursse. „Eesti riigil on uus suund – käesoleva aasta jooksul plaanitakse avalikus sektoris minna üle masinloetavatele e-arvetele. Fiteki strateegia ühtib Eesti riigi strateegiaga ning need ettevõtted, kes meie kaudu e-arveid saadavad ja vastu võtavad, on e-arvelduseks valmis ja täiendavaid samme astuma ei pea,“ kommenteeris Schneider.

Ettevõte tegeleb ka paberarvete vastuvõtmise ja saatmisega. Lisaks ostuarvete vastuvõtmisele kuulub teenuste hulka ostuarvete kinnitusring, millel on suur kasvupotentsiaal. „Järgmised sammud on lahendused meie klientide CRM-ist ja/või otse arvete saatmine ja arvete vastuvõtmine otse raamatupidamistarkvaradesse. Sealt edasi on erinevad võimalused arenguks: kuidas automatiseerida ja kiirendada ettevõtete finantseerimise vajadusi otse kasutusel olevates tarkvarades; mõtleme ka faktooringule või müügiarvete finantseerimisele,“ rääkis Schneider tulevikuplaanidest ja lisas, et tänased arvelahendused on vajalikud laiale rühmale väikeettevõtjast suurettevõtteni, ent tooteportfelli on plaanis laiendada pigem keskmiste ettevõtete suunas. „Peame silmas ka avalikku sektorit ning sellega arveldajaid, nendevaheline ostu-müügisuhtlus peaks tulevaks aastaks minema masinloetavatele arvetele.“

Tänased kliendid on kasvulava

Fitek tahab olla finantstehnoloogia esirinnas ja minna arendatavate lahendustega ka Euroopa turule.„Euroopasse mineku teenuste sisust veel täna ei räägiks. Suuresti kasutame tänaseid kliente kasvulavana. Kui arendatavad teenused on katsetamise faasist edasi jõudnud ja hakkavad end ka ära tasuma, siis saame oma plaane edasi kujundada,“ avaldas Fiteki tegevjuht.

Schneider lisas, et kuna Eesti on E-arvete kasutusevõtul Euroopas esirinnas, saavad nad kindlasti kasutada oma kogemusi ja tehnoloogiat ka nendes maades, kus alles selle mõtteviisiga harjutakse: „2018. aastal peab Euroopa Liidu avalik sektor arveldama e-arvetega ning kindlasti on meil šansse oma toodetega ka mujal Euroopas.  Konkreetsemad tooted ja teenused, millega laienetakse, otsustatakse vastavalt turu arengutele.“

Fitek on finantstehnoloogia lahenduste pakkuja, mille eesmärk on vähendada ettevõtete finantsprotsessidele kuluvat aega ja raha. Fitek tegeleb ka e-arvelduse lahenduste pakkumisega. Ettevõte tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus ning annab tööd kokku 120inimesele.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

M-Partner HR otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. aprill 2018

Vaklak otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

06. mai 2018

Uudised

Tööriistad