Millesse investeerivad naised?

Investeerimine
Naised investeerivad meestega peaaegu võrdselt, ent erinevatesse toodetesse

Swedbanki statistika näitab, et naiste ja meeste investeerimishuvi on võrreldav, olles täna veel veidi meeste kasuks. Naised on aga sõlminud praktiliselt kaks korda rohkem lepinguid, mille abil kogutakse lastele raha stardikapitali loomiseks.

“Kuigi valdavalt näeme ja kuuleme mehi investeerimisest ja investeeringutest kõnelemas, on naised tegelikult sama aktiivsed investeerijad. Võrreldes meestega näitab aga statistika, et naised eelistavad mõelda oma laste tulevikule ning panustavad enam lastele ellu astumiseks vajaliku raha kogumisse“, sõnas Kaire Peik, Swedbank pensioni ja investeerimise valdkonna juht.

„Populaarseim viis lastele raha kogumiseks on spetsiaalselt selleks otstarbeks loodud toode ehk Koolifond. Keskmine Koolifondi lepingu sõlmija on 34 aastane naine, kellel on 5- aastane laps. Järjest rohkem sõlmitakse lepinguid alla 3-aastastele lastele, mis on väga positiivne muutus – mida pikem on kogumisperiood, seda rohkem on võimalik koguda. Keskmine igakuine panus on täna ca 32 eurot,“ selgitas Peik.

Väärtpaberikontot omavad Swedbankis 8,1% naisklientidest ning 13,3 % meesklientidest. Naistel on keskmiselt väärtpaberikontol ca 2000 eurot; meestel – 2350 eurot. Keskmine naisinvestori vanus on 52 ja meesinvestoritel 48 aastat.

Elukindlustuse kaudu sõlmitavate kogumislepingutega (nende hulka kuulub ka Koolifond) on aga naised meestest ees: 54% lepingu sõlmijatest on naised ja 46% mehed.

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad