Ajutise tööjõu palkamine kui värbamisturundus

Tööjõu palkamine
Tööamps aitab ettevõtet potentsiaalsete töötajate seas turundada

Värbamine on kaasajal midagi palju enamat kui töökuulutuse koostamine ja sobivasse portaali riputamine. Ent milliseid nippe võiks edumeelne ettevõte kasutada sobivate töötajate leidmiseks?

Seda, et värbamisturundus ei ole enam ammu töökuulutuste disain ja õigete kuulutamise kanalite leidmine, teab ilmselt tänaseks ka kõige konservatiivsem ( et mitte öelda vanamoodsam) värbaja. Kõik värbamisplaanid, mis on koostatud eeldusel, et kandidaadid on ise aktiivsed, võib kohe prügikasti visata.

Värbamine on suhete loomine nende inimestega, kes tulevikus võiks sinu ettevõttes väärtust nii Sulle kui endale luua. See on pikaajaline protsess, järjepidev ettevõtte väärtuste ja brändi kommunikatsioon sind huvitavatele inimestele. See on blogipostitused, erialased üritused, igapäevane kommunikatsioon sotsiaalmeedias, PR jne.

Ilmselt ei ole keegi tänaseni mõelnud ajutist töötajat värvates, et tegu on turundusprojektiga. Kuid tegelikult on see 100% nii. Ajutiste töötajate kaasamine ettevõttesse on ilmselt üks soodsamaid ja tegelikult efektiivsemaid viise värbamisturunduseks.

GoWorkaBiti kaudu on paari aasta jooksul käinud erinevates ettevõtetes päeva-paari kaupa tööl tuhandeid inimesi. Ja paljud neist leidnud sel viisil enda jaoks sobiva ettevõtte ja tiimi ning nendega pikemaks ajaks ühinenud. Pea 50 000 GWB kasutaja seas läbi viidud uuringust selgus, et üks põhjustest, miks nad tööampse päeva-paari kaupa teevad, on soov kogeda, kuidas erinevates ettevõtetes on töötada, milline on töökulutuur, meeskonnad, mis viisil töötajatesse suhtutakse. Seda kõike just selleks, et kui aeg on küps ja endale pikemaks ajaks sobivat töökohta otsima hakatakse, siis on hea ülevaade sellest, milline ettevõte oma olemuselt võiks olla sobiv tulevikus oma erialase töö tegemiseks.

Mida saab ettevõte teha, et ajutiste töötajate kaasamine töötaks positiivselt värbamisturunduse osana?

Monika Lell tegi läbi GWB erinevates ettevõtetes tööampse  nii inventuuri-abilise, telefoniküsitleja kui teenindajana. Täna teeb Monika erialast tööd turundusassistendina Also Eesti OÜ-s, kus ta esimest korda hoopis küsitlejana abiks oli. Monika sõnul oli saadud kogemus ettevõttes just see, miks ta otsustas umbes aasta hiljem saadud tööpakkumise kohe vastu võtta. „Hea tunne on töötada kohas, kus näed, et kaastöötajad on ausad, lahked ning äärmiselt sõbralikud. Ja sa näed, et sinu panust hinnatakse“.

Monika soovitused ettevõtte turundamiseks ajutiste töötajate kaudu:

1. Võta aega ja tutvusta oma ettevõtet ja meeskonda, kuhu ajutine töötaja satub. Sinu võimalus on müüa oma ettevõtet kui toredat tööandjat.
2. Anna konkreetsed tööülesanded ja näpunäited, kuidas hea tulemus teha. Kui Sa jätad töötaja omapäi seda välja mõtlema, ei pruugi tulemus olla see, mida ootasid.
3. Taga, et keegi sinu meeskonnast on abiliste jaoks olemas, juhuks kui tekib küsimusi.
4. Anna ja küsi tagasisidet, täna tehtud töö eest. Lihtne, aga oluline asi, mis tihtipeale ununeb.

 

Meeldiva töökogemuse pakkumine ettevõttes garanteerib sulle tulevikus võimaliku väärtusliku töötaja ja palju head suust-suhu (ja tasuta!) reklaami. Lisaks sellele saab ka töö tehtud.

Loe lisa SIIT.

Osale arutelus

  • Kei Karlson, GoWorkaBit asutaja

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad