Raamatupidajate päev 2015 – muutumismäng

Raamatupidajate päev
Raamatupidajate päev 2015 Tallinnas Lillepaviljonis

11. novembril tähistas raamatupidaja.ee koos enam kui 200 raamatupidajaga Tallinna Lillepaviljonis raamatupidajate päeva.

Konverentsipäeva avas rahandusminister Sven Sester, kelle sõnavõttu saate lugeda ka ajakirjast. Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Kurmet Ojamaa tutvustas muudatusi raamatupidamisseaduses ja digipööret raamatupidamises. Nimelt muutuvad mikro- ja väikeettevõtjate aastaaruanded õhemaks ning tõusevad ka auditi ja ülevaatuse piirmäärad. Digipööre toob kaasa aga e-majanduse, kus enamik majandusruumi tehingutest on masinloetavad. Lisaks sellele on plaanis Eesti Hea Raamatupidamistava muuta kirjapandud õiguse osaks, mis kehtestataks rahandusministri määrusega. Sellega seoses muutub vana hea RTJ uueks Eesti Finantsaruandluse Standardiks ehk EFS-iks.

Hinnatud maksuekspert ja lektor Aule Kindsigo rääkis olulisematest eesootavatest maksumuudatustest. Välislähetuse päevaraha puhul tasub tähele panna, et üle piirmäära tasutud päevaraha on käsitletav palgana, mitte enam erisoodustusena. Samuti tuleks endale selgeks teha uued reeglid koolituskulude maksuvabastusel ning meeles pidada, et isikliku sõiduauto hüvitise ja koolituskulude katmise deklaratsioon INF 14 esitatakse 2015. aasta eest 1. veebruariks. Täiesti uus on aga madalapalgaliste tagasimakse, mida saab taotlema hakata 2017. aastal koos üksikisiku tuludeklaratsiooniga, ent mille määramisel võetakse aluseks 2016. aasta andmed. Sellega seoses deklareeritakse 2016. aastal TSD lisal 1 ka need töölepinguga töötajad, kellele sellel kuul väljamakset ei tehta.

Maksuameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi selgitas seda, kuidas ja millal maksudeklaratsioone muuta. Siin tasub arvesse võtta, et deklaratsiooni suurenevas suunas tagantjärele muutmine tekitab intressikohustuse ning intressilt kuulub tasumisele tulumaks. Vähenevas suunas muutmisel kantakse enammakse aga ettemaksukontole. Vajadus parandatud deklaratsioone põhjalikumalt kontrollida sõltub aga täiendavatest riskidest.

Krediidiinfo AS-i tegevjuht Alar Jäger jagas mitme rolli vahel rööprapsivatele raamatupidajatele mitu head soovitust:

• analüüsige lisaülesandeid ja tehke aeg-ajalt juhile ülevaade;

• ärge varjake ebaefektiivsust, vaid pakkuge lahendusi;

• pikaajaliselt on edukad efektiivsuse suurendajad, mitte lihtsalt tublid inimesed.

Eesti Raamatupidajate Kogu juht Margus Tammeraja rääkis raamatupidajate tulevikust ning toonitas, et professionaalne raamatupidaja on ettevõtja parim sõber ja järjest enam ka ise ettevõtja-teenusepakkuja. Kuna kvaliteedimärgi tagab kutsetunnistus, toimus ka lustakas kutseeksam, kus küsimusi jagus nii algajate, õppurite, asjatundjate kui ka ekspertide tasemele.

Psühholoog ja koolitaja Ülli Kukumägi rääkis oma haaravas ettekandes aga kehakeelest ning selgitas ilmekate näidete ja fotode varal, millised on kehakeele juures ohumärgid, mis viitavad sotsiopaatidele, ning mida saab kehakeele põhjal välja lugeda inimestevaheliste suhete kohta.

Ortoptik ja optometrist Karmen Johansson jagas praktilisi näpunäited selle kohta, kuidas oma nägemist hoida ning selgitas, et tänapäeva töökeskkond eeldab väga head silmalihasvõimekust, milleks aga inimesed ei ole valmis. Et silmaprobleeme ennetada ja töövõimet hoida, tuleks esmalt üle vaadata töötingimused: töökoha valgustus, ekraani kaldenurk, kaugus ja kontrastsus. Lisaks tuleks iga 10 minuti järel silmad ekraanilt tõsta ja kaugusesse teravustada. Vajalikud on ka erinevad silmaharjutused, näiteks silmaringid kinniste silmadega.

Sisukale ja meeleolukale päevale pani lõbusa punkti üllatuskülaline Juhan Parts alias Henrik Normann. Lisaks loosisid konverentsi toetajad ja partnerid välja mitmeid auhindu: Baltika jagas välja elegantse kontorikomplekti, Superservice kopsaka kinkekorvi ja kontoritarbeid, Krediidiinfo kolm ettevõtte turuülevaadet koos maiustustega ning raamatupidaja.ee tasuta pääsme järgmise aasta raamatupidajate päevale. Kogu päeva vältel tegid konverentsil meiki ja jagasid häid ilunippe Da Vinci Cosmetics mineraalkosmeetika professionaalid.

Kuna oli tõeline pidupäev, said kõik osalejad lahkudes kaasa kinkekoti Kalevi šokolaadi, väikese vahuveini, Dermoshopi kätekreemi, Tallinna Kaubamaja sooduskupongi ja lilleõie.

Täname kõiki osalejaid ja toetajaid. Rõõmsa taaskohtumiseni 11. novembril 2016, järgmisel raamatupidajate peol!

 

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad