Välishindajad andsid Eesti statistikasüsteemile kõrge hinnangu

statistikaamet
Eurostat avaldas Eesti statistikasüsteemi välishindamise tulemuste raporti

Eurostat avaldas Eesti statistikasüsteemi välishindamise tulemuste raporti. Raportis antakse Eesti statistikasüsteemile kõrge hinnang, samas juhitakse tähelepanu ka parendusvajadustele.

Euroopa statistika tegevusjuhise põhine välishindamine toimus tänavu kevadel, sügisel ilmus tulemuste raport ja statistikaamet koostas raportis viidatud puuduste kõrvaldamiseks parendustegevuste kava. Nüüd on mõlemad dokumendid (nii raport kui ka kava) Eurostati veebilehel kättesaadavad.

Välishindajad viitavad Eesti statistikasüsteemis kolme tüüpi parendusvajadustele:

• ressursside nappus (kõik EL-i määrustega riigile kohustuslikud uuringud pole Eesti statistikaprogrammis rahapuuduse tõttu sees);

• vajadus tarbijatele ja andmeesitajatele vajalikke teenuseid edasi arendada;

• institutsioonilise keskkonna tugevdamine (riikliku statistika seaduses andmete konfidentsiaalsuse detailsem lahtikirjutamine).

Eesti statistikasüsteem on EL-i parimate statistikaametitega võrreldaval tasemel

Augustis Eestit külastanud Eurostati peadirektor Walter Radermacher märkis visiidi ajal tunnustavalt, et Eesti statistikasüsteem on Euroopa Liidu parimate statistikaametitega võrreldaval tasemel. ?Samas tõi välishindamine peamise ohuna välja, et rahastuse praeguse taseme juures ei ole Eesti suutnud täita kõiki kohustusi Euroopa Liidu ees,” rõhutas Radermacher peamise murena.

Parendustegevuste kava kommenteerides nõustus statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup, et kuigi liikmesriigid on süsteemselt Euroopa Liidu statistikaprogrammi üle vaadanud ja üritanud leida statistikatöid, mida saaks ära jätta, on tarbijad enamiku vähendusettepanekuid otsustavalt tagasi lükanud ja nii on Euroopa Liidu statistikaprogrammi maht hoopis suurenenud. ?Statistika on muutunud üha enam IT-st sõltuvaks ja väga teadmistemahukaks, seega muutub järjest olulisemaks statistikute kvalifikatsioon,” tõdes Oopkaup. ?Ka Eestis on vaja juhtida otsustajate tähelepanu riikliku statistika väärtusele ja sellele, et kvaliteetse info koostamine ei ole odav ülesanne,” lisas ta.

Euroopa statistika tegevusjuhise põhine statistikaameti välishindamine toimus 13.–17. aprillini 2015. Selle raames tehti intervjuusid statistikaameti töötajatega ning partnerite ja statistikatarbijatega.

Eelmise, 2006. aasta välishindamise tulemusel tehti muuhulgas märkimisväärselt ümber riikliku statistika seadus ja loodi statistikanõukogu.

 

 

 

 

 

 

 

Osale arutelus

  • statistikaamet

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad