Välishindajad andsid Eesti statistikasüsteemile kõrge hinnangu

statistikaamet
Eurostat avaldas Eesti statistikasüsteemi välishindamise tulemuste raporti

Eurostat avaldas Eesti statistikasüsteemi välishindamise tulemuste raporti. Raportis antakse Eesti statistikasüsteemile kõrge hinnang, samas juhitakse tähelepanu ka parendusvajadustele.

Euroopa statistika tegevusjuhise põhine välishindamine toimus tänavu kevadel, sügisel ilmus tulemuste raport ja statistikaamet koostas raportis viidatud puuduste kõrvaldamiseks parendustegevuste kava. Nüüd on mõlemad dokumendid (nii raport kui ka kava) Eurostati veebilehel kättesaadavad.

Välishindajad viitavad Eesti statistikasüsteemis kolme tüüpi parendusvajadustele:

• ressursside nappus (kõik EL-i määrustega riigile kohustuslikud uuringud pole Eesti statistikaprogrammis rahapuuduse tõttu sees);

• vajadus tarbijatele ja andmeesitajatele vajalikke teenuseid edasi arendada;

• institutsioonilise keskkonna tugevdamine (riikliku statistika seaduses andmete konfidentsiaalsuse detailsem lahtikirjutamine).

Eesti statistikasüsteem on EL-i parimate statistikaametitega võrreldaval tasemel

Augustis Eestit külastanud Eurostati peadirektor Walter Radermacher märkis visiidi ajal tunnustavalt, et Eesti statistikasüsteem on Euroopa Liidu parimate statistikaametitega võrreldaval tasemel. ?Samas tõi välishindamine peamise ohuna välja, et rahastuse praeguse taseme juures ei ole Eesti suutnud täita kõiki kohustusi Euroopa Liidu ees,” rõhutas Radermacher peamise murena.

Parendustegevuste kava kommenteerides nõustus statistikaameti peadirektor Andres Oopkaup, et kuigi liikmesriigid on süsteemselt Euroopa Liidu statistikaprogrammi üle vaadanud ja üritanud leida statistikatöid, mida saaks ära jätta, on tarbijad enamiku vähendusettepanekuid otsustavalt tagasi lükanud ja nii on Euroopa Liidu statistikaprogrammi maht hoopis suurenenud. ?Statistika on muutunud üha enam IT-st sõltuvaks ja väga teadmistemahukaks, seega muutub järjest olulisemaks statistikute kvalifikatsioon,” tõdes Oopkaup. ?Ka Eestis on vaja juhtida otsustajate tähelepanu riikliku statistika väärtusele ja sellele, et kvaliteetse info koostamine ei ole odav ülesanne,” lisas ta.

Euroopa statistika tegevusjuhise põhine statistikaameti välishindamine toimus 13.–17. aprillini 2015. Selle raames tehti intervjuusid statistikaameti töötajatega ning partnerite ja statistikatarbijatega.

Eelmise, 2006. aasta välishindamise tulemusel tehti muuhulgas märkimisväärselt ümber riikliku statistika seadus ja loodi statistikanõukogu.

 

 

 

 

 

 

 

Osale arutelus

  • statistikaamet

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad