Tutvu uue 20-eurose rahatähega

uus 20-eurone
25ndal novembril lastakse ringlusse uudsete turvaelementidega uus 20-eurone

25ndal novembril lastakse ringlusse uus 20-eurone rahatäht, millele on lisatud täiesti uus turvaelement, läbipaistev portreega aken.

Käibele tulevate uute rahatähtedega maksmine läheb sujuvalt, kui kaupmehed uuendavad   rahakäitlusseadmeid ja autentimisvahendeid. Selleks tuleb ühendust võtta seadmete tarnijatega. 

Kõik kaupmehed peavad käibivat raha vastu võtma. Kui rahatuvastusseade on rikkis või uuendamata, saab kõikide rahatähtede ehtsust tuvastada vaadates, kompides ja rahatähte kallutades.

Uus 20-eurone
Uus 20-eurone ja turvaelemendid

 

 

Tähtis teave pankadele / jaemüüjatele / sularahakäitlejatele, kellel on oma autentimis- ja/või sortimisseadmed

Loetelu pangatähtede autentimise ja sularahatöötluses kasutatavate seadmete kohta (sh selle kohta, kas seadmed aktsepteerivad uusi pangatähti), mida eurosüsteemi keskpangad on katsetanud, on kättesaadav siin.

Teavet seadmete ajakohastamise kohta saab tarnijatelt. Peale selle on EKP veebilehel  kättesaadav regulaarselt uuendatav loetelu seadmetest, mis suudavad tuvastada uusi pangatähti. Loetelu täiendatakse edaspidi pidevalt ka infoga uue 20-eurose pangatähe kohta.

Küsimuste korral saab lisateavet oma riigi keskpangast või Euroopa Keskpangast.

KOOLITUSED

Kolmapäeval, 4. novembril kell 13 korraldab Eesti Pank Tartus Atlantise konverentsikeskuses tasuta koolituse kaupmeestele, kellele tutvustatakse novembri lõpus ringlusse jõudva uue 20-eurose kujundust ja turvaelemente. Uute 20-euroste sujuvaks kasutuselevõtuks on oluline, et ettevõtjad tunneksid uut rahatähte ja uuendaksid aegsasti rahakäitlusseadmeid.

Koolitustel räägib Eesti Panga sularahaekspert Meelis Metus uue 20eurose kujundusest ja selle peamistest turvaelementidest. Uuel 20eurosel on uute 5- ja 10-eurostega sarnaseid turvaelemente, kuid on ka täiesti uus turvaelement – läbipaistev portreega aken. Koolitustel on kõigil osalejatel võimalik uut 20eurost oma silmaga näha.

Lisaks antakse koolitustel ülevaade, kuidas tuvastada õiget raha, ära tunda võltsingut ja millised on enim levinud võltsingud.

Eelolevatel nädalatel toimuvad koolitused kaupmeestele ja ettevõtjatele, kes puutuvad oma igapäevatöös rahaga tihedalt kokku, veel Pärnus (9. novembril) ja Narvas (12. novembril, eesti ja vene keeles). Tallinnas toimunud koolitustel osales üle 50 kaupmehe, panga  ja ettevõtja esindaja.

Koolitused on tasuta ja neil jagatakse kaasa trükiseid. Põhjalikud elektroonilised materjalid uue pangatähega tutvumiseks on veebilehel www.uuseuro.eu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Uudised

Tööriistad