Muudetakse välislähetuse päevaraha määrust

Välislähetus
Välislähetuste päevaraha määrust plaanitakse muuta

Rahandusministeerium on Kaubanduskojale saatnud arvamuse avaldamiseks välislähetuse päevaraha puudutava Vabariigi Valitsuse määruse, mille eesmärk on viia määrus kooskõlla 1. jaanuaril 2016. a jõustuvate tulumaksuseaduse muudatusega.

Mis on eelnõu eesmärk? Eelnõu eesmärk on viia Vabariigi Valitsuse määrus nr 110 "Töölähetuse kulude hüvitiste maksmise kord ning välislähetuse päevaraha alammäär, maksmise tingimused ja kord" kooskõllas1. jaanuaril 2016.a. jõustuva tulumaksuseaduse muudatustega, millega:a) tõstetakse Kaubanduskoja ettepanekul välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära 32 eurolt 50  euroni. b) maksuvaba piirmäära ületavat osa ei käsitleta enam erisoodustusena vaid tasuna töö eest.

Mis muutub? 1.jaanuaril 2016.a jõustuvate tulumaksuseaduse muudatuste kohaselt tõuseb töötajale makstava välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäär 50 euroni esimese 15 lähetuses viibitud päeva kohta. Iga järgneva lähetuspäeva eest tööandjal võimalik maksuvabalt päevaraha maksta kuni  32 eurot. Ühes kalendrikuus võib tööandja maksuvabalt maksta maksimaalselt 50 eurot välislähetuses viibitud päeva kohta kuni 15 päeva eest kuus.

Näide:  Töötaja viibib välislähetuses 25.04.2016–16.05.2016, kokku 22 kalendripäeva. Esimese 15 päeva eest, s.o 25.04.2016–09.05.2016, on tööandjal võimalik töötajale maksta maksimaalselt 50 eurot päevas. 10.05.2016–16.05.2016 eest saab maksta 32 eurot päevas, kuna see lähetuse osa ei kuulu lähetuse esimese 15 päeva hulka, mille jooksul on tööandjal võimalik töötajale kõrgemat päevaraha maksta.

Keda mõjutab? Muudatused mõjutavad tööandjaid, kellel tekib alates uuest aastast võimalus maksuvabalt päevaraha maksta suuremas ulatuses kui varasemalt.

Millal plaanitakse muudatused jõustada? Muudatused plaanitakse jõustada 1. jaanuaril 2016.

Ettevõtjate arvamused määruse kohta on oodatud hiljemalt 10. novembriks e-posti aadressile simoona@koda.ee.

Kavandatavate muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:
Eelnõu
Seletuskiri

 

Osale arutelus

  • Kaubandus-Tööstuskoda

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad