Liikvel Danske Banki petukirjad

Petukirjad
Liikvel on DanskeBanki petukirjad

F-Secure'i tugikeskus hoiatab Danske Banki nime alt saadetud petukirja eest, mis tuleks koheselt ära kustutada.

Liikvel on petukiri, milles teatakse kirja saajale, et Danske Bank on saatnud „siseteate“ning palutakse klikkida kirjas sisalduvale lingile „Juurdepääs Internetipank“. Tegemist on petukirjaga ning F-Secure tugikeskus soovitab kirja koheselt kustutada.

 

Danske Banki petukiri
Danske Banki petukiri

„Eriti oluline on muuhulgas pöörata tähelepanu kirja saatja aadressile  – antud petukiri on tulnud domeenilt @danskeinternetpanki.ee, mis peaks kirja saajas koheselt kahtlust äratama,“ sõnas F-Secure tugikeskuse juht Raido Orumets. „Juhul kui selline kiri kasutaja postkasti satub, siis tuleks see koheselt kustutada või toimida vastavalt teie rämpspostitõrje teenusepakkuja soovitustele,“ lisas ta.

Danske Bank palub neil klientidel, kellel on kahtlus, et nad on sisestanud oma internetipanka sisenemiseks vajaminevad andmed valel lehel, koheselt helistada Danske Banki infotelefonile 6 800 800. Internetipanka turvaliseks sisenemiseks soovitab pank alati avada panga koduleht www.danskebank.ee eraldi veebilehitsejas. Lisaks tuleb tähelepanelik olla ja mitte kunagi jagada kellegagi oma internetipanga tunnust ja paroole. Pank ei küsi kunagi kliendilt selliseid andmeid.

Mida aga teha siis, kui lingil on juba klikitud või andmed sisestatud?

RIA turvaintsidentide käsitlemise keskus CERT Eesti selgitab, et kui kiri on avatud ja ka lingile vajutatud, ei ole kasutaja sisselogimisinfot siiski veel õngitsussaidi omanikele saadetud.

Kui aga sisestatud on nii kasutajanimi kui ka parool (sisselogimisandmed), siis palub CERT esimesel võimalusel pöörduda Danske Banki poole ja oma sisselogimisandmed ära muuta.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Taavi Majandustarkvara

Taavi Majandustarkvara iseloomustab laialdane funktsionaalsus, integreeritavus ja hea klienditugi. TAAVI Majandustarkvara aitab ettevõttel luua tervikliku integreeritud infosüsteemi, mis käib pidevalt ajaga kaasas.

Valdkonna tööpakkumised

Deloitte otsib RAAMATUPIDAJAT

Deloitte Audit Eesti AS

25. veebruar 2018

Harju KEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

23. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad