Aivar Rehe lahkub ametist

Aivar Rehe Danske Bank
Danske Banki Eesti filiaali juht Aivar Rehe lahkub ametist

Kümme aastat Danske Banki Eesti filiaali juhtinud Aivar Rehe lahkub 1. septembrist ametist, teatas pank.

Pangajuhi kohuseid hakkab seejärel täitma Danske Banki Balti panganduse juht Ivar Pae. Uue juhi otsinguprotsess on käivitunud.

Aivar Rehe ütles Äripäevale, et ei soovi oma lahkumise põhjuseid ja edasisi plaane enneaegselt kommenteerida, kuna on varem juhi kohalt lahkudes seda viga teinud. Ta selgitas, et see poleks aus panga töötajate suhtes ja mõjuks halvasti ettevõtte sisekliimale. Rehe lubas rääkida täpsemalt oma lahkumise tagamaadest ja edasistest plaanidest septembris.

Aivar Rehe on töötanud pangas alates 2006. aasta algusest, mil asus tööle Sampo Panga juhatuse esimehena. "Aivari juhtimisel oleme loonud eduka ja muutustega kaasas käiva panga. Oleme pakkunud konkurentsivõimelisi teenuseid oma klientidele ja samal ajal sammu pidanud muutuvate kliendivajaduste, tehnoloogia- ja regulatsioonide uuendustega. Selle edukaks tulemuseks on Danske Banki tunnistamine mitme aasta jooksul parima teenindusega pangaks Eestis. Soovime Aivarile edu tema edasistes tegevustes," kommenteeris Ivar Pae pressiteate vahendusel.

Aivar Rehe selgitas samas pressiteates, et pangas töötatud aastad on olnud pingelised ja väljakutseid pakkuvad. "Selle aja sisse on mahtunud nii majandus- ja panganduskriise kui rahulikke kasvuaastaid. Võin kinnitada, et minu prioriteet on olnud alati kõrge klienditeeninduse tase ja kliendi rahulolu. Nüüd, panga ümberpositsioneerimise ajajärgul, on õige aeg anda võimalus uutele tegijatele," leidis Rehe.

Danske Bank Group on Taani suurim ja üks Põhjamaade suuremaid pangakontserne. Eesti turul keskendub Danske Bank äriklientide ja nendega seotud eraisikute teenindamisele.

Tegu on selle suve jooksul juba teise pangajuhiga, kes teatab oma lahkumisest. Juulis andis SEB Panga juhatuse esimees Riho Unt teada, et lahkub 1. augustist ametist ning teda asendab senine SEB Balti divisjoni ettevõtete panganduse juht Allan Parik.

„Augustis saab läbi minu viieaastane töö SEB Eesti juhina ning ma asun tööle SEB peakorterisse, et seista seal hea SEB Baltimaade ettevõtetepanganduse arengu eest," selgitas Unt toona.

Nordea Eesti filiaalis vahetus juht mitu korda eelmise aasta jooksul. Mullu jaanuari lõpus vahetas Andreas Laane välja VEB Fondi skandaali sattunud kauaaegse Nordea juhi Vahur Krafti. Laane omakorda lahkus pangast juba septembris ning tema asemele asus Petri Nikkilä.

Swedbanki Eesti üksuse kauaaegne juht Priit Perens teatas oma lahkumisest mullu detsembris. Tänavu 1. jaanuarist juhib Perens Swedbanki Balti panganduse üksust. Uueks Swedbank Eesti juhiks sai Robert Kitt.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad