Raamatupidajate põnevad hobid: siidimaal

maalitud siidsall
maalitud siidsall

Kauneid siidisalle maaliv raamatupidaja ja ettevõtja Külli Hiiemäe-Metsar arvab, et põhitöö ja hobi peaks ideaalis teineteisest erinema ning lisama elule kvaliteeti.

Kui Külli 1990. aastal Tartu Kunstikooli lõpetas, polnud õpitud kunstnik-kujundaja erialal  kodukandis võimalik tööd leida. „Otsustasin ümberõppe kasuks ja minust sai sekretär-raamatupidaja.  1997. aastal alustasin tööd väikeettevõttes, kus oli tarvis kohe kõiki oskusi rakendada ja juurdegi õppida. Raamatupidaja töö oli minu jaoks põnev, pakkus pidevat väljakutset ning seepärast täiendasin töö kõrvalt oma haridust kuni  Tartu Ülikooli magistrikraadini finantsjuhtimise erialal,“ räägib Külli.

2007. aastal asutas Külli Hiiemäe-Metsar oma ettevõtte OÜ Üheksa Mõõdet. Nüüd oli tal jaksu ka pisut oma hobiga tegelda. „Mulle on väga-väga südamelähedane maalimine. Olen ikka aegajalt mõne asja valmis saanud, kuid siis andis noorem õde mulle võimaluse proovida siidimaali. Katsetasin esialgu tema näpunäidete järgi ja edasi juba omapäi,“ meenutab ta.

Külli sõnutsi on siid vaimustav materjal ja siidile maalimine lummav tegevus. Mustrijoonise pealekandmisel on oluline täpne ja kindel  käsi, ent tõeline maagia peitub värvide valgumises ja segunemises. „Salli valmimine võtab ühe päeva. Vale kehahoiak võib põhjustada küll seljavalu ja treenib hästi tuharaid, kuid annab vastu suure ja sügava rahu, puhkuse igapäevarutiinist ja uued ideed,“ tunnistab kaunite siidsallide autor.

Maalides lahenevad raamatupidamislikud probleemid

Külli Hiiemäe-Metsari sõnul on sallid küll väga praktilised esemed, ent  võimaldavad samas esile tuua kandja isikupära ning maalija on väga õnnelik, kui  tema looming  kaunistab seda hindavaid inimesi. „Seepärast püüangi oma vabu hetki täita rahuliku ja stressimaandava maalimistööga, mis aitab muuhulgas lahendada nii mõnegi finants- või raamatupidamisprobleemi, mille lahendus raamatupidaja töölaua taga kuidagi kätte ei paistnud,“ toob Küll välja üllatava seose.

Ta lisab: „Olen seisukohal, et põhitöö ja hobi peavad üksteisest erinema ja üks ei sega teist, vaid mõlemad lisavad kõigile tegemistele kvaliteedi, mis teeb elu elamisväärseks ja õnnelikuks.“

siidsall
Külli Hiiemäe-Metsari käsitsi maalitud siidsall

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad