Töötukassa langetaks töötuskindlustust

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel
Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel

Eesti Töötukassa nõukogu tegi valitsusele ettepaneku järgmise nelja aasta töötuskindlustusmakse määrade osas ning soovitas jätta 2016. aastal töötuskindlustusmakse määrad samale tasemele 2015 aastaga.

Eesti Töötukassa nõukogu  tegi  Vabariigi Valitsusele ettepaneku jätta 2016. aastal töötuskindlustusmakse määrad samale tasemele 2015 aastaga, ehk töötajatele 1,6 % ja tööandjatele  0,8%. Aastateks 2017 kuni 2019 tegi nõukogu ettepaneku langetada maksemäär 2,4%-lt 2,1%le, ehk töötajatele 1,4% ja tööandjatele 0,7%.

Töötukassa nõukogu esimees Toomas Tamsar: "Tehes ettepaneku langetada alates 2017. aastast töötuskindlustusmakse määra, leidsime töötajate esindajatega ühiselt, et reservide kogumist on mõistlikum jätkata senisest rahulikumas tempos. Töötukassa reservid on piisavad ning nende kasvatamine nõnda suures mahus, üle 40 miljoni euro võrra aastas, ei ole kuidagi põhjendatud.”

2,4%  maksemääraga on prognoosi kohaselt 2016. aastal töötuskindlustuse kogutulud 160,8 miljonit eurot, töötuskindlustuse kulud aga moodustaksid 118,8 miljonit eurot. Tööturuteenustele on järgmisel aastal kokku kasutada 33,6 miljonit eurot, millest 25 miljonit on töötuskindlustusvahenditest. Prognoosi järgi hakkab 2016. aastal töötuskindlustushüvitist saama 18 134 inimest, koondamishüvitist  5984 inimest ja maksejõuetushüvitist 1613 inimest.

Nõukogu nõustus töötukassa juhatuse esimehe ettepanekuga laiendada töötukassa juhatust ja kinnitas töötukassa juhatuse liikmeks Reelika Leetmaa, kelle vastutusvaldkondadeks saab tööturu ja -teenuste analüüs ning töötust ennetavate tööturumeetmete arendamine. Reelika Leetmaa asub tööle 14. septembrist.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel: „Mul on hea meel, et Reelika Leetmaa, kes on tunnustatud töö- ja sotsiaalpoliitika ekspert nii Eestis kui Euroopas, võttis vastu minu ettepaneku ühineda meie meeskonnaga. Tema esimeseks ülesandeks on töötada välja töötavate inimeste täiend- ja ümberõppe põhimõtted, et toetada oskuste arendamist ning inimeste liikumist ühelt töölt teisele vahepealset töötust kogemata.“ Reelika Leetmaa töötab praegu (alates 2001. aastast) SA Poliitikauuringute Keskus Praxis, kus ta on juhatuse liige ja vastutab töö- ja sotsiaalvaldkonna eest.

Lisaks kiitis nõukogu heaks tähtajalise tööhõiveprogrammi projekti aastateks 2016-2017. Tegemist on kolmanda tähtajalise tööhõiveprogrammiga, mille alusel töötukassa osutab täiendavaid teenuseid lisaks seaduses ettenähtule  ning juba olemasolevaid teenuseid ja toetusi soodsamatel tingimustel ja laiemale sihtgrupile. Programmi kehtestab Vabariigi Valitsus kaheks aastaks.

Tööhõiveprogrammi eelnõuga saate tutvuda siin: https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/docList/3f8a9c91-b08f-4a72-8172-405527762b27

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad