Väldi probleeme pakendiaruandega

Pakendiaruanne
Auditeeritud pakendiaruande esitamise tähtaeg on 30. juuni

30. juuniks tuleb pakendiettevõtjatel ja taaskasutusorganisatsioonidel esitada auditeeritud pakendiaruanded. Grant Thornton Rimessi vandeaudiitor Tarmo Rahkama selgitab, millised on seni ilmnenud suuremad probleemid pakendiaruandluses.

Sel aastal muutus pakendiaruannete auditeerimine kohustuslikuks ka neile pakendiettevõtjatele, kes olid kohustuse taaskasutusorganisatsioonidele üle andnud. Pakendiseaduse muudatuste jõustumine on kaasa toonud olulise halduskoormuse kasvu väiksematele pakendiettevõtjatele. Kuid samas on muudatus tervikuna toonud kaasa palju täiendusi ja arvestuste korrigeerimisi pakendiaruannetes. Tõenäoliselt näeme 2014. aasta aruannete puhul suuremat kasvu just nende ettevõtjate arvus, kes end pakendiettevõtjana arvele võtavad. Täpsem pakendiaruannete maht selgub juba pärast 30. juunit, kui nii pakendiettevõtjatel kui ka taaskasutusorganisatsioonidel saabub tähtaeg oma pakendiaruanne auditeerituna Pakendiregistrisse ära esitada.

Meie praktika põhjal on välja kujunenud sagedamini esinevad probleemkohad.

Üks peamiseid on kindlasti puitaluste arvestus ja nende deklareerimine pakendina. Esinenud on nii neid olukordi, kus kõik puitalused on pakendina deklareeritud kui ka neid, kus puitalused puuduvad arvestusest üldse. Kuna puitaluste pakendimass on suur võrreldes näiteks tavalise kartongkastiga, siis on puitalustel ka suur mõju pakendiaruandele kui tervikule.

Kindlasti saab ühe tüüpveana nimetada ka pakendiarvestuse ülesehitust. Tihti on pakendiarvestust peetud aastatetaguse kaardistamise põhjal tehtud süsteemi alusel, kuid aja jooksul võivad muutunud olla nii kaubaliigid kui ka nende pakendamiseks kasutav pakendimaterjal. Kui pakendiarvestuse süsteem on kehtestatud, on oluline jälgida, et see oleks järjepidev. Probleemkohti on ilmselgelt rohkemgi, kuid need sõltuvad suuresti ettevõtte spetsiifikast.

Täpsemaid soovitusi ja nõuandeid jagab Tarmo Rahkama 16. juunil toimuval hommikuseminaril Pakendiaruanne auditivalmiks. Soodushind kehtib kuni 11. juunini.

LOE LISA JA REGISTREERU SIIN!

 

Osale arutelus

  • Grant Thornton Rimessi vandeaudiitor Tarmo Rahkama

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Uudised

Tööriistad