Väldi probleeme pakendiaruandega

Pakendiaruanne
Auditeeritud pakendiaruande esitamise tähtaeg on 30. juuni

30. juuniks tuleb pakendiettevõtjatel ja taaskasutusorganisatsioonidel esitada auditeeritud pakendiaruanded. Grant Thornton Rimessi vandeaudiitor Tarmo Rahkama selgitab, millised on seni ilmnenud suuremad probleemid pakendiaruandluses.

Sel aastal muutus pakendiaruannete auditeerimine kohustuslikuks ka neile pakendiettevõtjatele, kes olid kohustuse taaskasutusorganisatsioonidele üle andnud. Pakendiseaduse muudatuste jõustumine on kaasa toonud olulise halduskoormuse kasvu väiksematele pakendiettevõtjatele. Kuid samas on muudatus tervikuna toonud kaasa palju täiendusi ja arvestuste korrigeerimisi pakendiaruannetes. Tõenäoliselt näeme 2014. aasta aruannete puhul suuremat kasvu just nende ettevõtjate arvus, kes end pakendiettevõtjana arvele võtavad. Täpsem pakendiaruannete maht selgub juba pärast 30. juunit, kui nii pakendiettevõtjatel kui ka taaskasutusorganisatsioonidel saabub tähtaeg oma pakendiaruanne auditeerituna Pakendiregistrisse ära esitada.

Meie praktika põhjal on välja kujunenud sagedamini esinevad probleemkohad.

Üks peamiseid on kindlasti puitaluste arvestus ja nende deklareerimine pakendina. Esinenud on nii neid olukordi, kus kõik puitalused on pakendina deklareeritud kui ka neid, kus puitalused puuduvad arvestusest üldse. Kuna puitaluste pakendimass on suur võrreldes näiteks tavalise kartongkastiga, siis on puitalustel ka suur mõju pakendiaruandele kui tervikule.

Kindlasti saab ühe tüüpveana nimetada ka pakendiarvestuse ülesehitust. Tihti on pakendiarvestust peetud aastatetaguse kaardistamise põhjal tehtud süsteemi alusel, kuid aja jooksul võivad muutunud olla nii kaubaliigid kui ka nende pakendamiseks kasutav pakendimaterjal. Kui pakendiarvestuse süsteem on kehtestatud, on oluline jälgida, et see oleks järjepidev. Probleemkohti on ilmselgelt rohkemgi, kuid need sõltuvad suuresti ettevõtte spetsiifikast.

Täpsemaid soovitusi ja nõuandeid jagab Tarmo Rahkama 16. juunil toimuval hommikuseminaril Pakendiaruanne auditivalmiks. Soodushind kehtib kuni 11. juunini.

LOE LISA JA REGISTREERU SIIN!

 

Osale arutelus

  • Grant Thornton Rimessi vandeaudiitor Tarmo Rahkama

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

Uudised

Tööriistad