Värske ajakirja RP uued teemad

RP juuni 2015
RP juuni 2015

Ajakirja Raamatupidamise Praktik värskest numbrist saab lugeda äriseadustiku muudatuste, likvideerimise, lepingute ja muu kasuliku kohta.

• Sõiduautode maksustamine
Tekst: Tõnis Elling, mag.iur, Grant Thornton Rimess OÜ maksunõustaja

Sõiduauto ja sõiduautoga seotud kulutuste sisendkäibemaksu piirang ei tähenda alati, et tegemist on erisoodustusega tulumaksuseaduse tähenduses. Erisoodustusega pole tegemist juhul, kui töötaja hüvitab tööandjale erasõitudega seotud kulutused.

• Äriseadustiku muudatused
Tekst: Ivo Nagel, Grant Thornton Rimessi juhtiv õigusnõustaja

Tänavu 1. juulil jõustuvad äriseadustiku muudatused, millega luuakse osaühingutele senisest paindlikumad võimalused kapitali kaasamiseks ning osanikevaheliste suhete kujundamiseks.

• Alternatiiv likvideerimisele – osaühingu või aktsiaseltsi ja füüsilise isiku vara ühinemine
Tekst: Helen Altküla, Leinonen OÜ õigusnõustaja

Ettevõtte saab Eestis luua vaid paari klõpsuga, kuid oma ühingu sulgemine on olnud aeganõudev ning sugugi mitte nii lihtne. Kuni 2015. aastani oli äriühingu lõpetamiseks ja äriregistrist kustutamiseks kaks alternatiivi: vabatahtlik lõpetamine (likvideerimine) või sundlõpetamine. Sellest aastast on osaühingu ja aktsiaseltsi lõpetamine muutunud palju lihtsamaks ning seadus pakub kolmandatki võimalust – äriühingu ja selle füüsilisest isikust omaniku vara ühendamist.

Hea lepingu vorminõuded siseaudiitori pilgu läbi
Tekst: Krisi Pungas, CGAP, Siseaudiitor.ee

Kui eelmises numbris kirjutasime, milline võib olla allkirjastatud lepingu tee raamatupidamiseni, kuidas peaks lepinguid säilitama ja mida peaks lepingupartneri kohta enne lepingu sõlmimist välja selgitama, siis nüüd anname ülevaate kõige olulisematest punktidest, mis lepingus sätestatud peavad olema.

• Keskmise töötasu arvutamine
Tekst: Katrin Sarap, vandeadvokaat, partner
NJORD Advokaadibüroo

Vabariigi Valitsuse määrus nr 91 „Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” reguleerib keskmise töötasu arvutamise aluseid ning keskmise töötasu arvutamist töötasu ja kalendritasu maksmisel. Määruse alusel tehtavates arvestustes esineb praktikas eksimusi arvestamise aluseks võetavate päevade ja tasude osas. Kuna arvestused tehakse peamiselt arvutiprogrammi alusel, tuleks siiski veenduda, et programmi seadistus vastab kõne all olevale määrusele.

• Vanemahüvitis: isa lapsega kodus
Tekst: Katre Pall, Sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna juhataja

Eestis seostatakse vanemapuhkust ja sellega seotud hüvitisi peamiselt emadega, vanemahüvitisest on rahvakeeli saanud emapalk, lapsehoolduspuhkusest emapuhkus. Kuigi lapse eest hoolitsemise kohustus ja privileeg on võrdselt mõlemal vanemal.

• Portreelugu revidentidest: Triin Pau ja Sven Enok
Tekst: Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee toimetaja

Sõna “revideerima” pärineb ladina keelest ja tähendas algselt uuesti külastamist, järelevaatamist. Maksu- ja tolliameti revidentide ülesanne ongi järele vaadata, et maksud oleks korrektselt kokku kogutud ning riigi toimimine tagatud. Ning vajaduse korral külastatakse ka ettevõtjaid. Hädavajadusel isegi korduvalt.

• Domeenivaidluste praktika
Tekst: Indrek Eelmets, Patendibüroo Käosaar patendivolinik ja jurist

Tänavu möödub viis aastat Eesti domeenireformist. Kõlab uskumatult, kuid enne reformi sai ettevõte registreerida endale ainult ühe Eesti domeeninime. Välismaised äriühingud ei saanud sedagi. Nüüd võib igaüks saada .ee domeeninimesid piiramatul arvul kiiresti ja lihtsalt.

• Uus täiskasvanute koolituse seadus toob suurema paindlikkuse
Tekst: Elen Ruus, haridus- ja teadusministeeriumi välishindamisosakonna peaekspert

1. juulil jõustuv uus täiskasvanute koolituse seadus muudab täiskasvanute täienduskoolituste valdkonna aluseid. Edaspidi lähtuvad kõik täienduskoolituste korraldajad samadest põhimõtetest, kaob koolituste liigitamine tööalasteks ja vabahariduslikeks ning teave koolituste ja koolitajate tegevuse kohta muutub kättesaadavamaks.

• RP juuni persoon Agnes Igalaan raskusi ei pelga: töö on töö, see tuleb ära teha
Tekst: Silja Paavle, Õhtuleht

“Aja planeerimine ja prioriteetide paikapanek on väga olulised, kõike korraga lihtsalt ei saa teha,” ütleb Agnes Igalaan, Onninen Baltikumi finantsjuht. Teda on õpetanud aega hindama vajadus sõita pidevalt Eesti, Läti, Leedu ja Soome vahet.

 

 

 

 

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad