Löö uue e-MTA kujundamisel kaasa

kasutajad kujundavad uue e-MTA
kasutajad kujundavad uue e-MTA

Maksu- ja Tolliamet hakkab kujundama e-maksuametile uut nägu ja tegu ning ootab selleks kõigi kasutajate julgeid ja lennukaid ideid.

Maksuamet tahab ehitada e-MTA ettevõtja abimeheks, et maksude tasumine toimuks veelgi lihtsamalt ning tulevikus saaks nutivahendis elementaarsed asjad tehtud ja maksukohustuse täitmisel saaks nõu reaalajas. Plaanitud on näiteks töötada välja automaatne andmevahetus maksukohustuslaste ja MTA vahel, arendada välja e?arve süsteem maksude tasumiseks, pakkuda mugavat tegutsemisvõimalust erinevate nutivahendite kaudu.

MTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnutsi on 2015. aasta peamiselt projekti ettevalmistamise aasta, mil kujundatakse e-MTA uus visuaal ning analüüsitakse läbi, mida tuleb olemasolevate süsteemide tehnilises struktuuris muuta.

„Kuna meil on üle 200 rakenduse, siis kindlasti arendustööd saavad olema etapiviisilised. Uus e-MTA peab vastama eelkõige kasutajamugavusele st põhirakendused peavad olema kasutatavad nii tavaarvutis, kui ka nutiseadmes, olema kolmkeelsed ning nende jõudlus peab olema piisava operatiivsusega. Sel aastal on juba plaan võtta kasutusele internetikaubanduse tellimise rakendus, käibemaksukohustuslakseks registreerimine ja e-ajatamise uus funktsionaalsus,“ selgitas Veermäe.

Veermäe lisas, et iga uus teenus või olemasoleva teenuse uuendamine on plaanis selliselt, et kõigepealt valmib rakenduse prototüüp ja siis läheb see kasutajagruppidele testimiseks. Ettevõtjate katusorganisatsioonidel on igal juhul valmisolek kaasalöömiseks olemas.

„Tagasiside põhjal hakkamegi siis teenuseid juurutama. Sellele järgneb omakorda veel prooviperiood, mil küsime uuesti tagasisidet. Uus e-teenus on valmis siis, kui see on kasutaja poolt heaks kiidetud, seega püüame omalt poolt tavapärasesse IT-arendusprotsessi võimalikult palju paindlikkust juurde tuua. Iga rakenduse juurutamiseks tehakse ka alati analüüs, et kas investeering on tasuv,“ rääkis Egon Veermäe.

Lisainfot ja ideede esitamise lingid leiate SIIT

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Uudised

Tööriistad