Löö uue e-MTA kujundamisel kaasa

kasutajad kujundavad uue e-MTA
kasutajad kujundavad uue e-MTA

Maksu- ja Tolliamet hakkab kujundama e-maksuametile uut nägu ja tegu ning ootab selleks kõigi kasutajate julgeid ja lennukaid ideid.

Maksuamet tahab ehitada e-MTA ettevõtja abimeheks, et maksude tasumine toimuks veelgi lihtsamalt ning tulevikus saaks nutivahendis elementaarsed asjad tehtud ja maksukohustuse täitmisel saaks nõu reaalajas. Plaanitud on näiteks töötada välja automaatne andmevahetus maksukohustuslaste ja MTA vahel, arendada välja e?arve süsteem maksude tasumiseks, pakkuda mugavat tegutsemisvõimalust erinevate nutivahendite kaudu.

MTA peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnutsi on 2015. aasta peamiselt projekti ettevalmistamise aasta, mil kujundatakse e-MTA uus visuaal ning analüüsitakse läbi, mida tuleb olemasolevate süsteemide tehnilises struktuuris muuta.

„Kuna meil on üle 200 rakenduse, siis kindlasti arendustööd saavad olema etapiviisilised. Uus e-MTA peab vastama eelkõige kasutajamugavusele st põhirakendused peavad olema kasutatavad nii tavaarvutis, kui ka nutiseadmes, olema kolmkeelsed ning nende jõudlus peab olema piisava operatiivsusega. Sel aastal on juba plaan võtta kasutusele internetikaubanduse tellimise rakendus, käibemaksukohustuslakseks registreerimine ja e-ajatamise uus funktsionaalsus,“ selgitas Veermäe.

Veermäe lisas, et iga uus teenus või olemasoleva teenuse uuendamine on plaanis selliselt, et kõigepealt valmib rakenduse prototüüp ja siis läheb see kasutajagruppidele testimiseks. Ettevõtjate katusorganisatsioonidel on igal juhul valmisolek kaasalöömiseks olemas.

„Tagasiside põhjal hakkamegi siis teenuseid juurutama. Sellele järgneb omakorda veel prooviperiood, mil küsime uuesti tagasisidet. Uus e-teenus on valmis siis, kui see on kasutaja poolt heaks kiidetud, seega püüame omalt poolt tavapärasesse IT-arendusprotsessi võimalikult palju paindlikkust juurde tuua. Iga rakenduse juurutamiseks tehakse ka alati analüüs, et kas investeering on tasuv,“ rääkis Egon Veermäe.

Lisainfot ja ideede esitamise lingid leiate SIIT

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

Valdkonna tööpakkumised

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad