MTA teenindusbürood on mai viimasel reedel suletud

MTA teenindusbürood
MTA teenindusbürood on mai viimasel reedel suletud

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab alates maist oma teenindajate täiendkoolitamise programmiga, et pakkuda klientidele ühtlaselt head teenindust. Koolitused hakkavad toimuma iga kuu viimasel reedel ning nendel päevadel on teenindusbürood klientidele suletud.

MTA teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmanni sõnul võimaldab büroode sulgemine üheks päevaks kõigil piirkonna teenindajatel korraga koolitusest osa võtta. "Kuu viimane reede on valitud täiendkoolituseks aga seetõttu, et statistika näitab siis väiksemat külastuste arvu. Kuu lõpus ei ole reeglina olulisi maksutähtaegu ning teenindusvajadus on väiksem,“ rääkis Reitmann. „Teenindajate teadmiste täiendamise kava oleme tutvustanud ka ettevõtlusorganisatsioonidele, kes on koolituse eesmärke toetanud.“

Täiendkoolituse läbiviimise päeval on kättesaadavad kõik teised teeninduskeskkonnad – infotelefonid ning e-maksuameti/e-tolli iseteeninduskeskkond. Kui peaks tekkima kiireloomulisi küsimusi, mida on vaja kindlasti teenindusbüroos lahendada, siis tuleks sellest infotelefonil 1811 teada anda ning teenus tagatakse kliendi kodukoha büroos.

Reitmanni sõnul on teenindajate koolitusvajaduse aluseks tagasiside maksumaksjatelt. „Selle aasta I kvartali letiteeninduse rahuloluküsitluse tulemused näitavad, et kliendid on üldjuhul meie teenindusega rahul. Siiski on kitsaskohti, mis vajavad 14 protsendi vastanute hinnangul parandamist. Näiteks ootavad kliendid kompetentsemat teenindust ja nõustamist maksuseaduste praktilisel rakendamisel,“ selgitas Reitmann.

Esimest korda on teenindusbürood suletud 29. mail. Kui muudatus võetakse klientide poolt mõistvalt vastu, siis lähematel kuudel on teenindusbürood seoses koolitustega suletud ka 26. juunil ja 31. juulil. Töökorralduse muudatus ei puuduta piiril asuvate tollipunktide tööd.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad