Tark mees raamatupidaja taskus või tahvlis

BDO, Egle Vainula
Raamatupidamise käsiraamatu peatoimetaja, BDO raamatupidamise valdkonna juht...

Raamatupidamise käsiraamatu peatoimetaja, audiitorühingu BDO Eesti partneri ja raamatupidamise valdkonna juhi Egle Vainula sõnutsi on käsiraamatu suurim eelis kindlast allikast pärit usaldusväärsed nõuanded

Äripäeva mahukas Raamatupidamise käsiraamat on mõeldud eeskätt väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete raamatupidajatele. Igapäevatöös kasulikku infot ja hüva nõu leiavad sealt nii alles alustavad kui juba kogenud raamatupidajad. Käsiraamatu peatoimetaja, BDO Eesti raamatupidamise valdkonna juhi Egle Vainula sõnutsi ei pruugi spetsiifilises valdkonnas tegutsenud raamatupidaja paljude teemadega kokku puutuda, olgu või näiteks kapitalirent või varud. Kui aga vahetatakse töökohta või muutuvad tööülesanded, tuleb alustada sisuliselt nullist. Siis ongi hea taas teooria üle vaadata ning sisuliste näidete varal teadmisi kinnitada.

Usaldusväärsed nõuanded kindlast allikast

Miks aga soetada käsiraamat, kui veebis on saadaval ka tasuta infot ja nõuandeid? Egle Vainula toob välja mitu eelist: „Kui käsiraamatus jääb siiski mingi teema segaseks, saavad tellijad spetsiaalses foorumis BDO asjatundjatelt tasuta  nõu küsida.  Tavalise anonüümse raamatupidajate foorumi puhul ei saa vastuse õigsuses 100% kindel olla. Meie foorumis vastavad aga oma nime all valdkonna asjatundjad. Lisaks kehtib meil „nelja silma“ printsiip – kui spetsialist on vastuse valmis kirjutanud, vaatab vanem ja kogenum kolleeg selle üle.“ Vastuse saab käsiraamatu tellija 2 tööpäeva jooksul.

Lai teemadering aitab taset hoida ja tõsta

Et raamatupidajad puutuvad kokku ka tööõiguse, äriseadustiku ja võlaõigusseadusega, sisaldab käsiraamat kokkuvõtteid ka nendest.  „Üldse vaatleme raamatupidaja vajadusi ning vaatenurka laiemalt, näiteks käsitleme ka Soomes tegutsemise erisusi ,“ selgitab Egle Vainula.

Oluline osa on käsiraamatus elulistel ja praktilistel näidetel, millega varustavad BDO audiitorid ja raamatupidajad.

Tulevikusuundadest rääkides avaldab Egle, et plaan on minna valdkonnapõhisemaks,  käsitleda erinevate sektorite raamatupidamise erisusi ning tuua sisse tööriistu ja blankette. „Tahame ka üle toimetada kõik olemasolevad tekstid ning tuua kaasaegsemad näited sisse ka seal, kus sisulisi muudatusi teha vaja pole. Samas kui tulevad päevakohased teemad ja aktuaalsed maksumuudatused, siis viime need koheselt sisse. Aasta lõikes on käsiraamat alati ajakohane,“ kinnitab Egle.

Raamatupidamise käsiraamatu autorid on audiitorühingu BDO Eesti konsultandid.  Egle Vainula sõnutsi on BDO võtnud endale eesmärgiks olla finantssektoris kaasarääkija rollis. „Kõik juhatuse liikmed on pildil – auditivaldkonna juht on Audiitorkogu juhatuses, mina olen raamatupidajate kutseeksami komisjoni liige. Aktiivne osalemine valdkonna katusorganisatsioonides ning käsiraamat näitavad ka meie kvaliteeti, sest avalik info peab olema tasemel,“ räägib Egle.

Käsiraamatu tellimisinfo leiad SIIT.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Wellman otsib ÄRI- JA FINANTSANALÜÜTIKUT

Wellman OÜ

08. veebruar 2018

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

26. jaanuar 2018

Uudised

Tööriistad