Aruanne – lugu arvude taga

Pärnu Raamatupidamiskonverents 2015
Pärnu Raamatupidamiskonverents 2015 toimub 24.-25. septembril

24.-25. septembril toimub taas Pärnu Raamatupidamiskonverents, mis sel aastal keskendub raamatupidaja põhiülesandele, erinevate aruannete koostamisele. Konverentsi programmijuhi Reidi Strandbergi sõnutsi on nii, et mida professionaalsem on raamatupidaja, seda enam suudab ta andmekogudest vajalikku infot leida.

Viimastel aastatel on raamatupidajatel kombeks kaheks päevaks sügisesse Pärnusse Raamatupidamiskonverentsile kokku tulla, et oma vaimu virgutada ja üheskoos arvestusala asju arutada, pisut sportida ja ka lõõgastuda. Kui eelmisel aastal tegelesime Pärnus põhiliselt pilveteemadega, siis seekord tuleme kahe jalaga maa peale tagasi ja keskendume raamatupidamise põhieesmärkidele ehk aruandlusele, peab ju üks korralik raamatupidaja olema suuteline koostama kõikvõimalikke aruandeid erinevatele tarbijatele. Aastaaruande koostamise kohustus lasub praktiliselt kõigil, aga on veel aruanded Maksuametile, Statistikaametile ja loomulikult juhatusele ning omanikele. Lisaks aruanded toetusrahade kasutamise kohta, pakendiaruandlus, pankadele vahearuanded - aruannete nimekirja võib pikendama jäädagi.

Raamatupidamist käsitletakse tavapäraselt kui tagantjärgi toimunud sündmuste kajastamist. Pärnus oleme alati püüdnud mitte istuda paadipäras, et jälgida seda, mis kiiluvees toimub, vaid pöörata pilk paadi nina suunas ja vaadata, kuhu poole paat on teel ning mis meid ees ootab. Kui suund on teada, siis anname aga aerudele valu ehk teisisõnu õpime töövõtteid, mis aitavad meil kiiremini edasi jõuda. Me liigume aina kasvavas tempos, aga pärale ei jõuagi vist kunagi, sest arvata on, et kuniks kestab äritegevus, seniks kestab ka raamatupidamine. Muutub aga töö efektiivsus ja toimingute automatiseerimise ulatus. Nõudmised raamatupidajale kui professionaalile aina kasvavad, mistõttu tuleb ennast uuendusega pidevalt kursis hoida, et mitte paadist välja kukkuda.

Arutame selle üle, millist arvestusalast infot avalikkus vajab. Meie aastaaruanded on kõigile suhteliselt hõlpsalt kättesaadavad, ent küsitav on, kas kõigilt ühingutelt on vaja sellises mahus ja vormis informatsiooni. Lisaks saame teada, millised on uudised väikeettevõtjatele aruandluse vähendamise asjus ning räägime e-maksuametist pikas perspektiivis.

Vaatame, millised on ettevõtte võimalused aruande koostamisel oma tugevused välja tuua ja mainet kujundada ning mis on integreeritud aruandlus. Kuna aruanne on meie visiitkaart, tutvustame võimalusi, kuidas raporteid visualiseerida ehk kuidas numbrid elama panna.

Ettevõtte väärtusloome protsessis on finantsinformatsioon vaid üks osa vajalikust teabest ning sageli jääb üksnes finantsinformatsioonist väheseks. Seetõttu käsitleme konverentsil ka juhtimiseks vajaliku info kogumist ja tõlgendamist.
Raamatupidamiskonverentsil on tavaks olnud rääkida ka maksudest, seda teeme sellelgi aastal. Käsitleme üldist maksukeskkonda ning teeme ülevaate viimase aja kohtupraktikast maksuasjades. Lahtimõtestamist leiavad tööõiguse aktuaalsemad sõlmpunktid. Töötubades arutame  IFRSile ülemineku positiivseid ja negatiivseid aspekte, raamatupidamise erisusi Soomes, Rootsis ja UK-s, Euroopa Liidu struktuuriteostustega seonduvaid probleeme ning jätkuks eelmise aasta pilveteemadele käsitleme e-arvete juurutamisega seonduvat.

Tuginedes eelmise aasta konverentsi tagasisidele on sel sügisel kavas taas Küsimuste küla, mis aitab maksuteemasid koos selgemaks mõtelda. Tagasi on ka eelmistel aastatel suurt populaarsust kogunud Exceli töötoad, sel aastal pivot-tabeli ja diagrammide teemadega.

Tiheda ja sisuka konverentsiprogrammiga saad tutvuda SIIN.

Kui enne ei näe, siis kohtume 24.-25. septembril Pärnus!

Osale arutelus

  • Reidi Strandberg, Pärnu Raamatupidamiskonverentsi programmijuht

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Books 8 on uue põlvkonna äritarkvara väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

Põhipakett sisaldab kõike majandusarvestuseks esmatarvilikku võimaldades registreerida ostu ja müügitehinguid, jälgida klientide võlgnevusi ning enda võlgnevusi tarnijatele. Kõikidest sisestatud toimingutest tehakse automaatselt kanne pearaamatusse.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Sarkop otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Sarkop AS

21. märts 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

05. märts 2018

Uudised

Tööriistad